Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Gorączka po cholecystektomii laparoskopowej


Gość Angelika

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Angelika

Witam. Moja mama została skierowana do szpitala z bólem pęcherzyka żółciowego. W szpitalu podjęli decyzję o jego natychmiastowym usunięciu. W środę (tj. 30.05) poddana została zabiegowi cholecystektomii laparoskopowej, po której długo nie mogła się wybudzić. Kilka godzin po operacji nie była w stanie w ogóle utrzymać moczu i odczuwała potworny ból w podbrzuszu po lewej stronie. Nietrzymanie moczu ustąpiło lecz jeszcze nie do końca. Dodam że cały czas ma gorączkę w granicach 37,3-38,2 i ciągle boli ją po lewej stronie w dole brzucha. Czym może być spowodowana ta ciągła gorączka? Już prawie 3 doba po operacji, wszyscy którzy mieli operacje tego samego dnia są już w domu a ona nadal w szpitalu z gorączką. Proszę o pomoc!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Angelika

Dziękuję za odpowiedź. Jak już pisałam sprawa dotyczy mojej mamy. Jest już w domu, w szpitalu nie zrobili jej dodatkowych badań tylko wypuścili do domu z antybiotykiem. Dziś już 6 doba po operacji. Mama bierze antybiotyk ale gorączka utrzymuje się w granicach 37 - 37,8. Strasznie boli ją głowa, jest osłabiona, boli ją brzuch po prawej stronie i po lewej u dołu. Po tylu już dawkach antybiotyku gorączka nie powinna podchodzić pod 38` coś jest nie tak, tylko co ? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wezwij karetkę (ewentualnie lekarza domowego,na konsultację ,żeby zdecydował)i czy znowu do szpitala. Jestem 4 dzień po laparoskopii woreczka,też miałam tem.do 38,5,przed operacją i po.Wpompowano we mnie hektolitry antybiotyku i innych płynów.Temperatura spadła,ale do 37,5 (wieczorem) Na 3 dzień do domu ,a w domu rozbolało mnie gardło,więc wziąlam tabletki do ssania i przeszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Angelika

Dziękuje za radę. Mama czuje się trochę lepiej już. Temperatura w granicach 36,8- 37,2 Ale nadal jest słaba, nie może chodzić, ma zawroty głowy. A jak to wygląda u Pani? Jak samopoczucie? Czy rany bolą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×