Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Przeskakiwanie w kolanie i koślawość kończyn


Gość Adam

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry w niedziele wstałem z krzesła i zaczęło coś mi przeskakiwać w kolanie w chwili prostowania nogi tak przez 1.5 dnia - z każdym krokiem głośny przeskok(druga osoba słyszy) w kolanie. Wczoraj (wtorek) byłem u ortopedy. Pan Doktor zdiagnozował koślawość kończyny, oraz przeskakiwanie rzepki. Przepisał maść *DIP RILIF* i zalecił jazdę rowerem. Maść mam brać przez 3 dni, następnie 1 dzień przerwy i następnie 3 dni. Dzisiaj(czwartek) trochę się przeraziłem kolano zaczęło rwać, mrowić. Widać, że jest dużo mocniej opuchnięte niż wcześniej. Zastanawiam się co robić tzn. iść ponownie szybko do lekarza, czy smarować dalej maścią według zaleceń? Czy grożą mi jakieś powikłania? Bardzo dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobić USG kolana i udać się do Chirurga ortopedy. Zwlekanie pogorszy tylko stan uszkodzonego kolana.Mrowienie może wskazywać na ucisk nerwu. Z własnego doświadczenia wiem, że nie ma sensu leczy zmiany w stawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobić USG kolana i udać się do Chirurga ortopedy. Zwlekanie pogorszy tylko stan uszkodzonego kolana.Mrowienie może wskazywać na ucisk nerwu. Z własnego doświadczenia wiem, że lekami nie ma sensu leczyć zmiany w stawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj! Jak najbardziej powinieneś udać się ponownie do lekarza. Specjalista powinien zlecić badania dodatkowe takie jak USG stawu kolanowego. Niewykluczone, że konieczny będzie zabieg operacyjny. Nie powinieneś zwlekać z wizytą u lekarza, gdyż dolegliwości mogą się pogłębiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×