Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból odbytu i wypadająca śluzówka odbytu


Gość Joanna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 32 lata i od 6 lat z tym się zmagam. Otóż najpierw zaczeło się zaparciami, były bardzo często , że przy wypróżnianiu trzymając się za pośladki parłam z całych sił, aby kał wydostał się na zewnatrz, była także krew na papierze toaletowym. Później po jakimś czasie doszedł ból w odbycie, na początku bardzo rzadko, ale z czasem coraz częściej. Przy wypróżnieniu wychodzi mi śluzówka odbytu, która mam wrażenie czasem blokuje wypróżnienie. Nieraz wypróżnię się normalnie, aleczęsto mam uczucie parcia, (śluzówka mi wychodzi na zewnątrz) idę do toalety , nic nie zrobię albo minimalnie, Czy może to być spowodowane tym parciem ? Boli mnie czasem przy wypróżnieniu, a czasem po prostu. Ból utrzymuje się jakieś 5-10 min po czym sam ustępuje (w trakcie bólu śluzówka sama mi wychodzi na zewnątrz). Poszłam do lekarza i okazało się że mam żylaki odbytu, miałam robione gumkowanie metoda barrona. Ból na jakiś miesiąc zniknął. Zrobiłam kolonoskopię, z badania wyszło *mocno napięte zwieracze odbytu*, po za tym w normie. Poszłam do innego lekarza kazał mi zrobić rtg kości guzicznej, wyszło *zagięcie kątowe kości guzicznej*.Powiedział , że to nie nie jest przyczyną , bo mam minimalne zagięcie. Od czego jest ten ból , czy to może być przez wypadanie śluzówki odbytu? Czemu coś mi blokuje w odbycie przy wypróżnienieu?Czy coś innego? Już nie mam siły. A może to rak? Co mam zrobić , aby funkcjonować normalnie? Bardzo proszę o pomoc , bo nie wiem już co robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tu być wiele przyczyn, doraźnie proszę po defekacji wprowadzać palcem z każdej strony śluzówkę do środka, postarać się ją tam pozostawić. Proszę udać się do chirurga proktologa - powinien on zadecydować po obejrzeniu i badaniu, czy będzie u Pani konieczna operacja umocowania odbytnicy. Zwieracze ma Pani napięte z uwagi na ból, po wprowadzeniu, powinna Pani odzyskać choć trochę pewność w tym rejonie i starać się rozluźnić mięśnie. Powiększenie się żylaków właściwie nie ma konsekwencji, poza bólem i dyskomfortem. Metody operacyjne też nie zostały jasno okrzyknięte jako przynoszące poprawę - nie ma danych czy są celowe. Oczywiście, aby choć częściowo dolegliwości ustąpiły powinna zadbać Pani o odpowiednie nawodnienie organizmu - 2-3 litry na dobę (nie więcej niż 4) - jest to b. ważne - codziennie - pozwoli to z biegiem czasu na prawie bezbolesne wydalanie kału nie zbrylonego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, że czasami boli mnie brzuch na dole, zauważyłam , że wtedy kiedy nie mogę się wypróżnić( nie zawsze). Nie mam zaparć, tylko jak wcześniej pisałam nieraz nie mogę się wypróżnić, przez wysuwającą się śluzówkę. Czy brzuch od tego może boleć? Jeśli boli mnie odbyt to stosuję maść robioną z apteki przepisaną przez chirurga proktologa. Najbardziej mnie martwi to , że nieraz nie mogę się wypróżnić, nie ból , bo on szybko mija i jest coraz rzadziej. Co robić? Jak to zlikwidować? Dziękuje za wcześniejszą odp, ale proszę jeszcze o odpowiedź na tą wiadomość. Z góry serdecznie dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie ma Pani niewydolność odbytniczo - odbytową, poprawę można uzyskać po ufiksowaniu odbytnicy wyżej niż jest to naturalnie. Jednak aby to potwierdzić konieczne są badania i będzie musiała Pani rozważyć ryzyko powodzenia (w zależności od ođrodka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×