Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Spuchnięta stopa po złamaniu kostki bocznej podudzia


Gość Piotr

Rekomendowane odpowiedzi

W nocy 21 kwietnia 2012 złamałem kostkę boczną podudzia lewego, lekarz włożył mi nogę w gips na 5 tygodni. 24 maja byłem na zdjęciu gipsu lekarz powiedział, że noga jeszcze sie do końca nie zrosła i chciał ją włożyć w gips na kolejne 2 tygodnie zgodził się jednak jedynie na stabilizator. Martwi mnie to, że miałem złamaną kostkę a strasznie puchnie mi stopa. Boję się ją ruszać, ponieważ mam bardzo ograniczony zakres ruchu w kostce i przy mocniejszym ruchu zaczyna boleć. Moja stopa wygląda jak balon natomiast przy kostce opuchlizna wcale nie jest duża. Robię okłady z altacetu na noc a na dzien używam Ibalginu. Czy spuchnięta stopa to coś normalnego przy tego typu urazach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anka ot tak

Koniecznie musisz o tym powiedzieć lekarzowi jeśli miałeś noge w gipsie było ograniczone krążenie i pewnie trzymałeś noge do dołu krew spłyneła do dołu i nie szła do góry może Ci puchnac kostka z krwi i utrudnionej przepływalnosci krwi, koniecznie musisz trzymac noge w gorze jak lezysz aby kostka byla wyzej niz kolano np na poduszce trzymaj zeby pobudzic krew, jesli Ci nie przejdzie musisz isc do lekarza i poprosic o zastrzyki w brzuch na rozrzedzenie krwi zebys zakrzepicy nie dostał. Jesli kostka jest miekka opuchnieta jakby wode w nia ktos nadmuchal koniecznie musisz to pokazac lekarzowi!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×