Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Pieczenie w żołądku, gorączka i biegunki


Gość MARCIN

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Mam 33 lata (mężczyzna). Mam problem z żołądkiem. Od jakiś 2 mcy odczuwam pieczenie i coś w rodzaju ciężaru w okolicach żołądka. Co 2-3 tyg pojawiają się mdłości a następnie dochodzi stan podgorączkowy (do 38C) - gorączka i mdłości mijają, ale pojawia się biegunka. Wszystko powtarza się co 203 tygodnie. Leczyłem się nifuroksazydem i bez efektu. Lekarz przepisał Xifaxan (3x200mg przez 8 dni) - niestety, objawy znów nawracają, ale bez gorączki. Dochodzi do tego to, że w okresach poza biegunkowych mam dwa wypróżnienia dziennie (kał prawidłowego koloru, bez widocznej krwi czy śluzu). Perystaltyka bardzo nasilona i ogromne wzdęcia. Wykonałem USG brzucha (w normie) i badania krwi (morfologia, OB, ALT, fosfataza zasadowa, bilirubina, TSH) i moczu - też norma. Wykluczyłem lamblie. Test z kału na obecnośc H. pylori ujemny. Jestem leczony pantoprazolem (3x20 mg), ale objawy się utrzymują. Rok temu miałem gastroskopię i stwierdzono wygaszony stan zapalny bł. sluzowej oraz jej przekrwienie, a także niewielki refluks żoładkowo-przełykowy i niedomykalność odźwiernika. Kolonoskopia była w normie. Co robić dalej? Proszę o jakieś sugestie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×