Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Nerki kolbowato rozdęte z drobnymi zgłogami w świetle


Gość Anonim

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam 17 lat i takie pytanie ponieważ wczoraj wróciłem ze szpitala ponieważ miałem straszny ból w lewej nerce. Zrobili mi tam badania krwi, moczu i USG, i dostałem taki wydruk i chciałbym aby powiedział mi ktoś czy to jest coś poważnego: *Wynik: USG brzusznej SOR Wątroba normoechogenna, bez zmian ogniskowych i cech cholestazy. Pęcherzyk żółciowy jest cienkościenny - bez zmian, bez cech wysięku wokół. Śledziona niepowiększona, normoechogenna. Aorta brzuszna nieposzerzona. Obie nerki typowej lokalizacji, o zachowanym zróżnicowaniu korowo-rdzeniowym. Kielichy grup dolnej i środkowej nerki lewej kolbowato rozdęte do ok.8mm, z drobnymi złogami w świetle. Miedniczka lewa szer.ok. 14mm. Nie widać złogów w nerce prawej, jej UKM bez cech zastoju. Pęcherz moczowy gładkościenny. Lewy moczowód widoczny w miejscu skrzyżowania z naczyniami biodrowymi - nieposzerzony, szer.ok. 4mm. Nie widać wolnego płynu w jamie brzusznej.* W krwi nic nie wykryto lecz w moczu jakieś czerwone krwinki czy coś takiego. I czy może mi ktoś powiedzieć co to oznacza? czy będę mógł je *urodzić* te złogi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Medicus

Witaj! Obecność złogów w nerkach może powodować występowanie erytrocytów w moczu. Powinieneś udać się do poradni nefrologicznej. Lekarz, na podstawie wszystkich badań oraz występujących dolegliwości, będzie mógł określić stopień zaawansowania zmian. W oparciu o te dane zastosuje odpowiednie leczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×