Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Bóle i opuchnięcie nerki a operacja nerki


Gość Artur

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Od około roku miałem co 1-2 miesiące ból prawej nerki, coś jakby była spuchnięta, zawsze po imprezach alkoholowych co wiązało się z wypitą dużą ilością płynów. Z czasem częstotliwość tych bólów zwiększyła się do 2 tygodniu, aż do teraz do 3-4 dni. Oczywiście już w lutym miałem zrobione badania USG jamy brzusznej oraz urografii, które opiszę poniżej: Badanie usg j.brzusznej z 01.02.2012 Trzustka prawidłowa. Wątroba niepowiększona o prawidłowej echostrukturze bez zmian ogniskowych. Pżw i drogi żółciowe wewnątrzwątrobowe nieposzerzone. Pęcherzyk żółciowy cienkościenny, niepowiększony, bezechowy. Śledziona niepowiększona, jednorodna, bez zmian ogniskowych. Nerki prawidłowej wielkości, echostrukturze. Nerka lewa bez cech złogów i zastoju moczu. W nerce prawej umiarkowanie poszerzony ukm, wym.a-p miedniczki 25 x 34mm, podmiedniczkowy odcinek moczowodu poszerzony do 11 mm - przeszkoda poniżej. Pęcherz moczowy słabo wypełniony. Aorta brzuszna nieposzerzona. Urografia z kontrastem niejonowym: Na zdjęciu przeglądowym jamu brzusznej nie uwidoczniono cieni mogących odpowiadać uwapnionym złogom w UKM - ocena znacznie utrudniona ze względu na liczne artefakty jelitowe. Nerki o położeniu typowym. Nerka prawa wydala mocz cieniujący z opóźnieniem w stosunku do strony przeciwnej. Znacznego stopnia zastój w prawym UKM z widoczną poszerzoną miedniczką zewnątrznerkową oraz kielichami. Moczowód prawy nieposzerzony - obraz może sugerować zwężenie podmiecznikowe. UKM oraz moczowód lewy nieposzerzone. Pęcherz moczowy o gładkim zarysie ścian. W sumie nie dowiedziałem się żadnych konkretnych informacji od lekarzy, oprócz wyznaczonego terminu operacji na 25 czerwca. Ostatnio zauważyłem dość dziwny zapach moczu, jakby pachniał lekami, ciężko go opisać. Czy mógłby Pan doktor mniej więcej na podstawie wyżej zamieszczonych badań określić stan mojego wodonercza? Czy grozi mi amputacja nerki, na różnych forach internetowych wypowiadali się ludzie, którym właśnie wycięto nerkę z powodu wodonercza. Chciałbym się również dowiedzieć o ryzyku samej operacji, oraz ewentualnych powikłaniach po zabiegu. Od września będę w klasie maturalnej, więc chciałbym się dowiedzieć po około jakim czasie będę w stanie prowadzić w miarę normalny tryb życia przy założeniu, że nie będzie żadnych komplikacji po operacji. Z góry dziękuję oraz pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anna lat 66

Współczuję Panu. Brak konkretów najbardziej nas pacjentów denerwuje. Jako zwolenniczka ziół, a nie będąca lekarką, polecam Panu działanie wspomagacyjne. Nie zaszkodzi, a może tylko pomóc. Choć w małym zakresie. Może żurawina? Ja sama profilaktycznie biorę Urosept i ból nerek szczęśliwie mnie omija.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×