Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Pieczenie w odbycie po operacji wyłonienia stomii


Gość Edyta

Rekomendowane odpowiedzi

Moja mama jest po operacji wyłonienia stomii. Stomia jest stała ponieważ nowotwór był umiejscowiony blisko odbytu. Obecnie mama jest po 6 cyklach chemioterapii i ogólnie czuje się nieźle. Po operacji jelito nie jest połaczone z odbytem.Obecnie mama jest po 6 cyklach chemioterapii i ogólnie czuje się nieźle, ale do chwili obecnej (pół roku po operacji) mama skarży sie na pieczenie i upławy z odbytu. Wydzielajaca się ciecz jest zielonkawa, czasami zabarwiona krwią. Lekarz po operacji stwierdził, że upławy powinny po jakimś czasie ustapić. Mama obecnie stosuje ogólnodostępne preparaty łagodzące świąd i leki przeciwbólowe jednak niewiele one pomagają. Czy utrzymujące się upławy to rzeczywiście normalny objaw? Co jest powodem tych upławów? Po operacji powiedziano nam, ze odbyt został zamknęty. Czy konieczne jest jakieś leczenie bo nie chcielibyśmy czegoś zaniedbać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie odnośnie rekonwalescencji po operacji wyłonienia stomii i zamknięciu odbytu. Mój tata miesiąc temu przeszedł taki zabieg, bo zdiagnozowaniu polipa na końcowym odcinku jelita grubego zaraz przy odbycie. Przed zabiegiem miał serie naswietlen. Niestety po powrocie ze szpitala ciągle uskarża się na silny ból odbytu i częste wyciekanie ciemnego płynu. Bardzo proszę o informację jak to wygląda w innych przypadkach. Czy taki ból albo wyciek jest normalny? Czy to efekt operacji i trzeba cierpliwie czekać? Tata jest bardzo osłabiony, nie chce za bardzo jeść a przez ciągły ból nie może spać... Bardzo proszę bo informację...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×