Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból zewnętrznej części uda po upadku


Gość Katarzyna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Podczas jazdy na rolkach pośliznęłam się i upadłam na prawą część ciała. Poczułam silny ból zewnętrznej części uda, który początkowo uniemożliwił mi podniesienie się z ziemi. Po rozmasowaniu udało mi się wstać i pojechać dalej. Po krótkim czasie ból zaczął promieniować na całą nogę, a w miejscu stłuczenia pojawiła się *gula* nieco mniejsza od zaciśniętej pięści oraz zaczerwienienie skóry. Po powrocie do domu zrobiłam zimny okład, później posmarowałam Altacetem, a po pewnym czasie kremem Ibalgin Sport. Następnego dnia *gulę* otoczył solidny krwiak - całość ma wielkość otwartej dłoni. Ból powoduje problemy z siedzeniem (ucisk tego miejsca jest nie do zniesienia) oraz ogranicza ruchliwość - kiedy prostuję nogę czuję, jakby coś się wewnątrz tej *guli* rozrywało. Czy to normalne objawy stłuczenia, które trzeba po prostu przeczekać, czy też mogłam sobie coś poważniej uszkodzić? Będę wdzięczna za informację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj! Być może doszło do przerwania jakiegoś większego naczynia i powstał krwiak. Mogą na to wskazywać ból, pojawienie się zasinienia oraz uczucie rozpierania wewnątrz zmiany. Powinnaś niezwłocznie udać się do szpitalnego oddziału ratunkowego w celu wykluczenia poważniejszego urazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Byłam dziś u lekarza - rzeczywiście pękło jakieś naczynie i zrobił się wylew. Dostałam maści i leki oraz polecenie obserwowania. Mam nadzieję, że wszystko wróci niebawem do normy. Dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×