Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guzki w okolicy odbytu a hemoroidy


Gość Tomek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , mam 17lat, jestem chłopakiem i mam hemoroidy . Pierwszy guzek wyskoczył mi na początku listopada 2011r , postanowiłem leczyć to na własną rękę i smarować jakąś maścią . Jednak to nic nie dało i w grudniu poszedłem do lekarza rodzinnego, przepisał mi czopki, maść i jakieś tabletki na poprawę kondycji żył. Nie poskutkowało, poszedłem kolejny raz, dostałem te same leki . W lutym tego roku wyskoczył kolejny guzek , udałem się niezwłocznie do lekarza i dostałem skierowanie do chirurga na 24maja. Zauważyłem ostatnio że ten drugi guzek bardzo się powiększył i sprawia mi problemy nawet podczas siedzenia, nie mówiąc już o oddawaniu stolca . Chciałbym się zapytać , doradzić jaką kupić maść/co robić żeby wytrzymać jeszcze ten miesiąc do tego chirurga . Wyczytałem w Internecie że przyczyną hemoroidów mogą być biegi długodystansowe, ja jestem lekkoatleta , ale nie biegałem znowu ponad 20km dziennie, oczywiście przerwałem treningi i nie biegam już od półtora miesiąca. Z góry dziękuje za pomoc . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj! W celu złagodzenia dolegliwości powinieneś kupić maść łagodzącą objawy hemoroidów. Tego typu preparaty są dostępne w aptece bez recepty. Być może doradzi coś Twój lekarz rodzinny. Działanie chirurgiczne powinno przynieść zauważalne efekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×