Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ukłucia w kolanie i drętwienie podczas stania w miejscu


Gość Paweł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Prosiłbym o pomoc ponieważ posiadam mały problem ze stawem kolanowym. Otóż każdego roku po zimie staram się o przyjęcie do służb mundurowych [wojsko lub służba więziennicza]. Jako że kilka lat temu moim zamiłowaniem była siłownia mam dosyć dużą tendencję do tycia jak i chudnięcia, oczywiście po zimie kg zawsze jest za dużo [5,10 kg]. Wraz z poprawą pogody rozpocząłem przygotowania do testów sprawnościowych a głównie zacząłem biegać codziennie, do tego gram w piłkę raz w tygodniu 2h oraz pracuję jako kierowca co też obciąża kolano. Problem jest taki. Po miesiącu treningów pojawił się mały dyskomfort kolana, początkowo drętwienie podczas stania w miejscu aż do lekkiego bólu po bieganiu / grze. Nie było urazu. Jak próbowałem sobie z tym poradzić: -glukozamina [4tygodnie jak na razie] -tydzień odpoczynku - maści - opaska ortopedyczna Jak na razie nic nie przyniosło efektów, od 3 dni biorę lek przeciwzapalny na stawy oraz mam przepisaną maść typową na urazy. Jak wygląda kolano: - nie ma obrzęku - nie ma siniaków -czuje ukucia przy wysiłku na jedno kolano [np wskakiwanie do auta dostawczego bądź wchodzenie na stopień] ból odczuwalny jest nad i pod rzepką - nie wydaje mi się abym miał jakiś płyn w kolanie - brak jakiś większych *trzasków* kolana lekko strzelały mi przy przysiadach od zawsze, nie czuje jakiegoś urazu mechanicznego Zdaje sobie sprawę że nikt nie jest wróżką i nie postawi mi 100% diagnozy online jednak prosiłbym o pomoc. L4 nie wchodzi w grę bo jestem na umowie próbnej, kolano miało prawo mieć przeciążenia ponieważ 5 godzin dziennie jeżdżę + sport. Wydaje mi się że wszystko zaczęło się od jednego razu kiedy po deszczu zamiast po bieżni biegałem po asfalcie. Na koniec dodam że do ortopedy termin mam na za 2 miesiące a prywatna wizyta w tej chwili raczej jest poza zasięgiem. Proszę o pomoc. Co to może być? Co mógłbym zrobić żeby pomóc kolanu? Z góry dziękuję za wszystkie sensowne odpowiedzi, testy już na wakacje a ja mam niesprawne kolano :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co może nie powiem Ci zbyt wiele ale masz podobne objawy do moich. Z tym wskakiwaniem to uważaj bo możesz mieć boczne przyparcie rzepki i jak źle staniesz to może Ci zejść z dobrego toru oraz możesz mieć chondromalację kolana. Ja na to już miałam rehabilitacje, naświetlania,brałam leki(które nic nie dają bo chondromalacja jest chorobą, której nie da się wyleczyć), zastrzyki w kolana, które pomogły na max 3 miesiące... teraz czeka mnie artroskopia. Jeśli jesteś z Warszawy to mogę Ci podać adres do dobrego prywatnego ortopedy, który nie zedrze z Ciebie kasy :) Radziłabym Ci przed każdym wysiłkiem dobrze się porozciągać. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, ale czy te dolegliwości nie nasilałyby się z czasem? Bo ta moja praktycznie z tygodnia na tydzień. Opaska ortopedyczna nie pomaga a wręcz w niej odczuwam gorszy ból. Co ciekawe przy dobrym porozciąganiu dałem radę grać 2 godziny w piłkę i po grze ból znikł na kilka dni ale wrócił. Ma ktoś jeszcze jakieś pomysły??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również prosiłbym o odpowiedz ponieważ mam podobne objawy i nie wiem co z tym zrobić. Mam dopiero 18 lat a boje się grać w (noge) ponieważ nie wytrzymują mi kolana. Jeżeli ktoś wie co z tym zrobić bd wdzieczny jak i osoba pisząca przede mną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×