Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Podejrzenie przepukliny przeponowej


Gość Marcelina

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wczoraj zdarzyła mi sie przykra sytuacja. Jestem zdrowa, nie jestem przeziębiona, nie spodziewanie i dosyć z rozmachem kichnęłam i poczułam w gardle i z tyłu karku jakby mi się coś oderwało czy cos podobnego ciężko to opisać. Po 15 min zaczęłam mieć trudności z głębszym oddychaniem, płytkie oddechy były ok, niestety gdy próbowałam zaczerpnąć głębiej powietrza czułam w środku mostka bardzo mocny ból, jakby mi ktoś płuca rozrywał że tak to nazwe, opuchło mi gardło, miałam trudności z połykaniem nawet napoji poniewaz gdy cos przełykałam czułam ból w pod mostkiem i co dziwne bolał mnie kark, prawa ręka i łopatki ale od wewnątrz nie od zewnątrz. Troche spanikowałam, pierwszy raz mi sie takie coś zdarzyło, wszystko zaczelo sie dziac w 15 min po kichnięciu.Utrzymuje się to jeden dzien narazie do dziś ale juz tak w mostku przy oddychaniu i jedzeniu nie boli, zaznaczam ze nie mam dusznosci tylko cięzko sie oddycha bo jak biore b.głeboki oddech to boli z prawej strony mostku. Byłam dziś u lekarza który przeswietlił mi klatke piersiowa i bylo prawidlowo, stwierdził jak to powiedzial CHYBA przepukline przeponowa, zapisal mi lek zobojetniały na kwas żoładkowy i powiedzial ze jak bedzie mi sie bol utrzymywal to mam przysc, ale nic mi nie powiedział co to jest ta przepuklina przeponowa, czy to się już utzrymuje do konca zycia jesli sie tego nie zoperuje(nic nie mówił mi o operacji), czy ta przepuklina sama minie jakoś, nic na ten temat nie dowiedzialam sie od niego, w interenecie jest duzo o przepuklinie ale nie o przeponowej a jesli znajde to tylko o przepuklinie wrodzonej u dzieci, czyli to mało spotykane schorzenie? przez to jeszcze bardziej sie stresuje, prosze o pomoc czy ktos to przechodził, jestem kompletnie nie doinformowana, dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj! Lekarzowi zapewne chodziło o przepuklinę wślizgową rozworu przełykowego przepony. Jest to schorzenie układu pokarmowego polegające na przemieszczeniu części żołądka z jamy brzusznej do klatki piersiowej poprzez rozwór przełykowy przepony. Dla potwierdzenia diagnozy warto wykonać gastroskopię. Lek zobojętniający pozwala na łagodzenie objawów, które opisałaś. Jeśli dolegliwości są zbyt uporczywe oraz nie ustępują po lekach to konieczny jest zabieg operacyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×