Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Drętwienie reki i puchnięcie dłoni


Gość Ula 22 lata

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Ula 22 lata

Witam. Od paru dni odczuwam drętwienie prawej reki oraz, towarzyszy temu puchnięcie dłoni oraz pojawianie się czerwonych plam na dłoni. Dodatkowo mam bóle w klatce piersiowej oraz wynik OB 20, czy ma to ze sobą jakiś związek? i jaka może być przyczyna drętwienia i puchnięcia dłoni? Będę wdzięczna za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. 5 dni temu przeszedłem zabieg przecięcia troczka i tym samym odbarczenia mięśnia pośrodkowego prawej dłoni w związku z zespołem cieśni nadgarstka. Zabieg w szpitalu publicznym przy Czerniakowskiej 231 (im. Orłowskiego) w Warszawie, Zakład Chirurgii Plastycznej Endoskopowej. Przed zabiegiem czytałem Wasze wpisy i obiecałem sobie, że po zabiegu dopiszę się. Krótko. ZCN - drętwienie dłoni, ręki itd., samo nie przejdzie. Czy jest ZCN - stwierdza się badaniem EMG (na koszt NFZ i długa kolejka lub prywatnie za 180 zł, np. przy Jadźwingów 2, Służewiec). Żeby umówić się na konsultację z dr. Marcinem Nowakiem potrzebne jest skierowanie od lekarza rodzinnego - na skierowaniu musi być napisane *chirurgia plastyczna*. Chirurgia nie wystarczy (wówczas trafia się do chirurgii plastycznej tradycyjnej np. tego samego szpitala, długa kolejka, duża rana i długa rehabilitacja). Tel. do rejestracji metodą endoskopową: 22 58-41-227 (i 327), wejście C, V p. Zabieg krótki, małobolesny, pobyt w szpitalu: 3-4 godz. Na zabieg przychodzi się z własną ortezą (recepta potwierdzona przez NFZ, koszt ok. 40 zł, do nabycia w sklepach ortopedycznych). Orteza - usztywniacz nadgarstka - zamiast szyny i gipsu. Stosowana także przed zabiegiem zmniejsza ból, ja zakładałem na noc i dużo lepiej spałem. Po zabiegu - ból ustąpił, już mogę w drobne prace prawą rękę angażować. Myślę, że za pare tygodni zapomnę o ZCN i wrócę do pełnej sprawności. Tak szybkie gojenie przypisuję metodzie endoskopowej - cięcie na mojej dłoni ma tylko ok. 1 cm - mało inwazyjnej. Ciekawostka: zakład endoskopowy jest w tym szpitalu nowy, do zabiegu są b. krótkie kolejki, bo mało kto o nim wie. Do równoległego zakładu chirurgii plastycznej zapisany byłem na czerwiec! Z tego, co mi wiadomo, ZCN sam nie przechodzi, trzeba operować. Nie ma co zwlekać i się męczyć, nie spać, zamartwiać, tracić czas i pieniądze na tabletki, masaże, naświetlania itp. Po prostu trzeba chirurgicznie odbarczyć spuchnięty nerw i koniec. Ja z dłonią (którą nadwerężyłem myszką komputerową) męczyłem się od zeszłego roku, w marcu budziłem się co godzinę lub w ogóle nie spałem. 19 marca po raz pierwszy wybrałem się do lekarza. Najpierw musiałem go zmienić na lepszego (poprzedni uparł się, żeby na raty prześwietlać kręgosłup), lepszy pozwolił mi równolegle badać nadgarstek. 13 kwietnia (piątek) miałem zabieg i wróciłem do normalnego życia. Czego i Wam życzę. Jeszcze jedno. Na forach nadreprezentowani są ludzie, którym coś nie wyszło i straszą. U mnie też zasiali wątpliwość co do zabiegu. Nie dajcie się - zabieg Wam pomoże (o ile EMG potwierdzi, że to cieśń). Serdecznie pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×