Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Dorota

Swędzenie i bóle odbytu, hemoroidy?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Dorota
Od ok. 2 tygodni zaczęłam odczuwać najpierw swędzenie odbytu, po zastosowaniu maści bez recepty, swędzenie ustało za to pojawiło się kłucie, i jakby wypustka w okolicach odbytu, odbyłam wczoraj wizytę u lekarza chirurga, opowiedziałam mu wyżej wymienione dolegliwości. Lekarz od razu zaproponował kolonoskopie, gdyż jak twierdził zabieg pozwoli na najlepsze leczenie, nie zrobił nawet badania per rectum. Dopiero, gdy się rozpłakałam pozwolił sobie obejrzeć okolice odbytu również nie robiąc badania per rectum, od razu stwierdził, iż są to hemoroidy i upierał się przy kolonoskopii, zgody na to badanie na razie nie wyraziłam, przepisał jakieś maści i czopki. Czy badanie kolonoskopem jelita grubego jest w tym przypadku niezbędne? Jakie badania powinnam zrobić? Żadnych krwawień nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stappler
Nie ma obowiązku wykonywania badania kolonoskopowego w przypadku rozpoznawania żylaków odbytu. Jednak, jeśli chirurg uważa, że przyczyny dolegliwości tkwią w wyższych partiach jelita grubego na pewno trzeba by wykonać kolonokopię, aby uwidocznić całą śluzówkę jelita grubego. O dalszym postępowaniu powinien zadecydować chirurg prowadzący Panią. Ostatecznym sposobem leczenia żylaków odbytu jest ich operacyjne usunięcie. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość ELA
Dopiero, gdy się rozpłakałam pozwolił sobie obejrzeć okolice odbytu podaj nazwisko tego FASZYSTY.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość dodano
Choroby odbytu zdjęcia http://www.bolimnie.com/anatomia/odbyt-choroby

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.