Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Złamanie otwarte uda


Gość internautka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość internautka

Witam! 15 lutego mój ojciec miał wypadek autobusowy. W wyniku czego miał złamanie otwarte uda, złamanie piszczela, kostki, nosa. Ponieważ jest po świeżym zawale [grudzień] operację wykonano dopiero po tygodniu po odstawieniu leków na rozrzedzenie krwi. W udzie zastosowano śruby natomiast niżej w piszczelach i kostce druty i gwoździe. Cześć dolna była w gipsie. Od jakiegoś miesiąca z rany z uda ciągle sączy się ropa. Miał wykonywany zabieg podczas którego wyczyścili ranę, podali antybiotyki itp. Niestety od tej pory ciągle rana nie goi się. Wyciągnięto szew aby móc tą ranę płukać, odkażać, wyciskać ropę. W piątek wykonano rentgen uda ponieważ wcześniej stwierdzili ze nie ma potrzeby. I teraz lekarz stwierdził że kość w ogóle się nie zrosła. 23 kwietnia minie 2 miesiące od operacji. Kość w piszczelach zrasta się prawidłowo. Co może być przyczyną niegojenia się rany a przede wszystkim niezrastania się kości?? Z tego co wyczytałam zarażenie gronkowcem może być jedna z przyczyn. Od jakiś 3 tyg ojciec ma biegunkę którą tłumaczył sobie braniem dużej ilości leków przeciwbólowych [a to ponoć jeden z objawów gronkowca]. Zgłaszał ją lekarzowi z tego co wiem. Jakie mogą być skutki takich powikłań?? Proszę o porady, z góry dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biegunka raczej bez związku, ze wzgl na miejsce infekcji. Pierwszą rzeczą jest wykonanie antybiogramu z posiewu, oczywiście po odstawieniu antybiotyku przynajmniej dzień wcześniej. Najlepiej zrobić to w lab. mikrobiologicznym, gdzie próbka będzie pobrana odpowiednio. wynik- ok 4-5 dni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość internautka

Dziękuję za jakąkolwiek odpowiedź :) Od wczoraj tato jest w szpitalu i dziś z tego co wiem miał pobierany jakiś płyn z rany. Być może to badanie o którym Pan pisze. Co do antybiotyku to podczas zabiegu gdzie czyścili ranę dawali antybiotyki a potem już niestety nie wiem. A jeśli faktycznie potwierdził by się gronkowiec to czy on ma wpływ na tą niezrośnięta kość?? Bo co do rany to wiem że się nie goją przy gronkowcu ale kość? Tym bardziej że u dołu nogi gdzie miał 2 złamania, kość zrasta się prawidłowo. Kłopot jest z kością gdzie była rana otwarta. Jak już pisałam kości nie składali przez tydzień, operacja odbyła się po 8 dniach właściwie. I czy takie nie zrośniecie po 6-7 tyg od operacji może mieć jakieś skutki niepożądane?? Czy po wyleczeniu infekcji wszystko wróci do normy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×