Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wszczepianie siatki przepukliny pachwinowej a refundacja NFZ


Gość Michał

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jakiś czas temu nabawiłem się przepukliny pachwinowej. Jako że pracuję fizycznie, to wybrałem się do chirurga bo bóle zaczęły się nasilać. Pan doktor jednak powiedział że tzw. 2 godzinny zabieg wszczepiania siatki w klinice nie jest już refundowany przez NFZ i kosztuje 3,5 tys. zł. Niestety, jest to kwota dla mnie nieosiągalna. W okolicznych szpitalach terminy operacji przepukliny najbliższe zaczynają się na lipcu/sierpniu, a ja jako pracownik fizyczny nie mogę czekać do tego czasu. Czy tak jest naprawdę? Szukam cały dzień informacji na ten temat i nic znaleźć nie jestem w stanie. Jeżeli nie, to czy ktoś wie, gdzie na śląsku w okolicach Bytomia i Tarnowskich Gór można się dostać na taki refundowany zabieg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Małgorzata Koszur

Operacja przepukliny pachwinowej z wszczepem jest świadczeniem gwarantowanym finansowanym przez NFZ* metoda wszczepienia siatki polipropylenowej, tzw. metoda Lichtensteina, pozwala znacznie zmniejszyć ból pooperacyjny, czas rekonwalescencji i częstość nawrotów przepukliny. Druga metoda, bez wszczepu, z wykorzystaniem własnych tkanek powłok brzusznych, to metoda Bassiniego lub Shouldice. Jej wadą jest większe poczucie bólu po zabiegu, dłuższa rekonwalescencja i częstsze występowanie nawrotów przepukliny. W Bytomiu są trzy oddziały chirurgii ogólnej (Szpital Specjalistyczny Nr 1 W Bytomiu, Żeromskiego 7, tel. 32 281 92 03* Szpital Specjalistyczny Nr 2 W Bytomiu, Batorego 15, tel. 032 786 15 13* SPZOZ Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Nr 4, Aleja Legionów 10, tel. 32 281 02 71 w. 4210* w Tarnowskich Górach &#8211* jeden (NZOZ Szpital Im. Dr.B.Hagera, Pyskowicka 47-51, tel. 32 285 42 73). W razie pytań lub kłopotów proszę się zwrócić do swojego oddziału NFZ. Pozdrawiam Małgorzata Koszur Rzeczniczka prasowa Zachodniopomorskiego Oddziału NFZ w Szczecinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×