Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Nadciśnienie a profesjonalne uprawianie sportu


Gość Jakub

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam 17 lat i rok temu lekarz wykrył u mnie nadciśnienie tętnicze.Było ono dość wysokie ( średnio 150/90) i doktor przepisał mi exforge 10mg/160mg. Moje pytanie jest następujące , czy będę mógł w przyszłości grać zawodowo w piłkę nożną - obecnie normalnie trenuje i gram i żadnych dolegliwości nie odczuwam , kontroluje cisnienie i nigdy nie miałem dolnego powyżej 90 , najwyższe ciśnienie jakie odnotowałem to ok. 160/85 , przeciętnie mam 130/70 , oczywiście trenuje za zgodą lekarza ,który mnie prowadzi.W dodatku miałem robione echo serca i wszystko jest w porządku. Chciałbym w przyszłości zostać piłkarzem i wiąże z tym wielkie nadzieje ,ale czy z nadciśnieniem będzie to mozliwe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj! Jeśli nie występują inne dolegliwości ze strony układu sercowo-naczyniowego a nadciśnienie jest dobrze kontrolowane to raczej nie ma przeciwwskazań do zawodowego uprawiania sportu. Ważne są jednak częste kontrole lekarskie, Zwykle w Twoim wieku występuje nadciśnienie wtórne. Warto przeprowadzić diagnostykę, która znajdzie przyczynę podwyższonego ciśnienia krwi i pozwoli na jej eliminację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stwierdzone nadciśnienie tętnicze w dodatku leczone farmakologicznie WYKLUCZA z uprawiania sportu ZAWODOWO!!! Możesz sobie grać w piłkę, biegać , uprawiać triathlon itd, ba, nawet trzeba to robić(!!!) , ale zapopmnij o profesjonalym uprawianiu sportu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×