Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Długo utrzymujący się ból po laparoskopii


Gość Renata 46lat

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Renata 46lat

Witam panie doktorze, W kwietniu 2010 przeszłam operację laparoskopowego usunięcia pęherzyka żółciowego i od tamtego czasu odczuwam piękący ból po prawej stronie, a także w okolicy dwunastnicy. Boli mnie gdy mam problemy z wypróżnianiem. Jem głównie rzeczy gotowane, unikam smażonych. Operowałam pęcherzyk gdyż na usg wykazało, że mam złogi, dodatkowo mikrokamica lewej nerki (złogi 4.5 mm) Miesiąc po operacji zrobiłam kolejne usg i zauważyłam że mam kamicę już na prawej nerce, a na lewej torbiele (22x18 mm). Lekarz powiedział mi, że ma je co druga osoba tylko trzeba co jakiś czas obserwować czy nie rośnie. Na następnym badaniu usg, rok później, napisano *w okolicy górnego bieguna lewej nerki widoczna niskoechogeniczna zmiana o średnicy 35mm*. Dodam, że od czasu operacji na badaniach usg jamy brzusznej wszystkie narządy były w porządku, a jedyne co mnie martwiło to te nerki. 3 miesiące później zrobiłam TK jamy brzusznej. Okazało się, że torbiele nie są na nerce, a na wątrobie. Na badaniu wykazało: * Nerka prawa dł. 110mm, miąższ gr. 18mm. Nerka lewa dł. 113mm, miąższ gr. 18mm. Zmian ogniskowych litych i płynowych nie widac. Obrysy gładkie, strukura prawidłowa. UKM-y nieposzerzone bez cech kamicy. W segmencie IVa wątroby podtorebkowo widoczna hypoechogenna we wszystkich fazach zmiana wielkości 14x10mm-odpowiada torbieli. Poza tym zmian w miąższu wątroby nie widać. Trzustka, sledziona oraz nadnercza obustronnie bez zmian. Pęcherzyk żółciowy usuniety. Drogi żółciowe wewnątrzwątrobowe oraz PŻW nieposzerzone Wokół aorty brzusznej powiększonych węzłów chłonnych nie widać. * Czy te torbiele na watrobie mogą byc przyczyną mojego bólu? Dziwię sie ponieważ wczesniej na usg wykazało, że wątroba jest w porzadku. Z góry dziekuję za odpowiedź,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×