Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból przy strzelających kolanach


Gość Jagoda

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od 2 lat strzelają mi kolana. To nie jest takie zwykłe *pyk* jak przy klękaniu, to strzelanie słyszy nawet osoba która stoi ok. 10 m ode mnie. Niestety przy tym pojawia się ból który trwa ok 3sekund. Może to mało ale z dnia na dzień ból przy tym jest co raz silniejszy. Dodam, że mam boczne przyparcie obu rzepek i małą chondromalację (I/II stopień). Byłam na rehabilitacji w tamtym roku no ale nic ona nie dała. Co mam robić? Lekarz mi wali strzykawy w kolana z synocrom i też nic nie pomaga. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poważnie to wygląda, jeśli jesteś osobą otyłą to proponuje spaść z wagą dość dużo w dół jak to możliwe, no i zobacz maście rozgrzewające, opaski na kolana, najgorzej jeśli nie masz ruchu to wtedy występuje zwyrodnienie stawu czy też rzepki, aa ruch lekki np. nordic walking

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe może to wydać się dziwne ale... mam 174 i ważę 55kg czyli mam prawie 2kg niedowagi. Codziennie jeżdżę konno- to mój sport. Skaczę przez przeszkody. Mogę do tego dodać, że często mogę sobie tak ruszać kością piszczelową na bolki, wtedy ona zahacza się o staw kolanowy. Myślałam, że to może jakieś więzadła nie trzymają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ektomorfikiem jesteś? duże niedobory witamin minerałów pewnie?(jedzenie to nie wszystko) chorujesz często? figury mogłaby pozazdrościć nie jedna kobieta:P aaa zamiast tych Synocrom można znaleźć jakiś produkt mający glukozamine z kwasem hialurynowym np. z TREC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jestem czy nie, wyglądam raczej normalnie tylko, że jestem drobna:) Właśnie... jeśli chodzi o tabletki na stawy to nie mogę ich brać bo mój żołądek nie wytrzymuje. Brałam Arthron complex itp. po każdych tabletkach jest mi słabo i wymiotuję :( Dlatego też mój ortopeda robił mi te zastrzyki z tym , że one pomagają mi na max 3 miesiące i znów jest to samo. A poza tym one strasznie bolą :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×