Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Uszkodzona chrząstka w kolanie


Gość Krzysztof

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Krzysztof

Witam, w kwietniu zeszłego roku nabawiłem się urazu kolana na treningu kick boxingu. Dopiero na koniec października miałem robiona artroskopie, wycieli mi kawałek chrząstki, resztę wygładzili. Po ok dwóch tygodniach zacząłem rehabilitacje, poćwiczyłem z 2-3 tygodnie i znów chrząstka się odezwała. Nie były to takie głośne trzaski jak przed zabiegiem, ale znów czułem ocieranie. Od lutego zacząłem kuracje suplasynem, przyjąłem 5 zastrzyków. Jakaś tam poprawa jest ale bez rewelacji. Chodzę na basen i ćwiczę na gumie rehabilitacyjnej. Wczoraj się poślizgnąłem i znów zabolało, znów mocniej *trze* (tak że jest to znów słyszalne) mam już tego dość. Mam juz prawie rok przerwy w treningach, robię wszystko co mogę żeby powrócić do treningów(chodzi o bieganie i boks) przed zabiegiem trenowałem już w opasce trzymającej rzepkę i nie było żadnych bólów, choć nie biegałem i nie skakałem na skakance. Teraz mam taką opaske-orteze naprawdę solidną i moje pytanie brzmi co będzie jak będę trenował? Czy to kolano będzie tylko pobolewało czy mogą być z tego jakieś nie przyjemne konsekwencje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysztof

Byłem na rehabilitacji w reha sport. Poakzali mi jakieś tam ćwiczenia, robię marwty ciąg na prostych nogach na dwugłowe i ćwicze na gumach rehabilitacyjnych na czwórki, lecz na tych gumach mięśni nie zbuduje. Co będzie jak ta chrząstka się zetrze bardziej? Jest sens chodzić na fizykoterapie? Mój lekarz twierdzi że jest to bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do fizjoterapeuty idź, lekarz bez sensu że żyje.. jeśli nie chce Ci pomóc. polecam maści rozgrzewające, typu końska maść i takie tam, dobrze się rozgrzewaj na początek. nie bierz żadnych przeciwbólowych tylko świństw, polecił Ci ktoś suplementacje witaminami ? porządnej firmy oczywiście, i w dawkach jak dla sportowców czyli 3x większe, polecam też glukozamine

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedna jeszcze ciekawostka fizjoterapeuci szczególnie zwracają uwagę na chodzenie oraz poruszanie nogami, staraj się mieć kolana jak najbardziej na zewnątrz, aby nie zjeżdzały do wewnątrz podczas ruchu, skakania itp. Suplementacja bardzo ważna jest witaminami, jak wiesz w jedzeniu naszym coraz mniej zdrowych rzeczy oraz pełnowartościowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbuj a czemu nie, mi jak coś jest to wszystkich sposobów próbuje, napisz później jak efekty, *w imię nauki* *] z kolanem każdy ma problemy tak w ogóle kto uprawia sport... i ja również.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×