Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Białe pęcherzyki w dziurce nosa po operacji przegrody nosowej


Gość Julia

Rekomendowane odpowiedzi

Ponad miesiąc temu przeszłam operację prostowania przegrody nosowej pod narkozą. Miałam wykonaną septoplastykę, konchoplastykę oraz poszerzenie otworu gruszkowatego. Płytki teflonowe zostały wyjęte tydzień po operacji, gdyż jedna z płytek przekrzywiła się i *zachaczyła* o szew. PO kolejnym tygodniu zostały wyjęte ceratki o raz szwy. Pani doktor była zadowolona wyglądem przegrody, nosa w środku, a ja sama świetnie się czułam. Regularnie natłuszczałam nos Alantanem i Emofixem na przemian. W jednej dziurce u wlotu, tam gdzie był zdejmowany szef, pojawił się kilka dni po zdjęciu pęcherzyk z białą zawartością, był piekący (widać go było gołym okiem). Przekłułam go zdezynfekowaną igłą, nie powrócił. Podejrzewam, że powstał wskutek wycierania nosa chusteczką (starałam się nie pocierać, ale mimo wszystko dotykałam, przykładałam regularnie chusteczki). Dzisiaj po ponad miesiącu czuję na tej części przegrody nosa znajdującej się przed szwem lekkie pieczenie. Spodziewałabym się, że po takim czasie będę mogła dotknąć dziurki, lecz jest ciągle bardzo wrażliwa i zaczerwieniona. W chwili obecnej od ok.2 tygodni maść Alantan stosuję jedynie na noc, za dnia używam Nozoil. W tej samej dziurce, w której była krostka, widzę mniejsze kolejne pęcherzyki położone odrobinę dalej (nie zamierzam ich przekłuwać). Proszę o radę, jak zadbać o przegrodę, czym są pęcherzyki i czy mogą być oznaką złego gojenia pooperacyjnego? Dziękuję z góry za pomoc. Pozdrawiam, J (29l)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×