Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość jasiek123

Zwolnienie lekarskie po operacji przepukliny

Rekomendowane odpowiedzi

Gość jasiek123
Drugiego miałem operacje przepukliny, dostałem zwolnienie do dzisiaj czyli 20. Jestem ubezpieczony w KRUSie pracuję fizycznie. Czy mogę przedłużyć zwolnienie u lekarza rodzinnego? Ewentualne odszkodowanie dostaje się po 30 dniach l4. Wydaje mi się że 20 dni to mało jak na operację.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość jasiek123
Byłem u lekarza rodzinnego i przedłużył mi kilkanaście dni powiedział że w szpitalu powinni mi dać dłuższe zwolnienie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość H.
szpital?a od czego są lekarze rodzinni,sychologia jak zawsze...))

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Marek
Ja także miałem operację przepukliny pachwinowej prostej z siatką syntetyczną.. Mam 54 lata, pracuję fizycznie. Lekarz w szpitalu dał mi 18 dni zwolnienia i powiedział, że on mi więcej nie da, mam się zgłosić do lekarza pierwszego kontaktu. Moja lekarka pierwszego kontaktu juz wcześniej uprzedzała mnie, że do końca choroby ma mnie prowadzić chirurg i on ma mi dawać zwolnienie. Nie wyobrażam sobie powrotu do pracy po 18 dniach zwolnienia. Nie po to poszedłem na operację, żeby teraz ryzykować nawrót przepukliny czy jakieś komplikacje, W karcie informacyjnej ze szpitala chirurg zaleca unikanie wysiłku fizycznego przez 3 miesiące, a daje 18 dni zwolnienia i mówi, ze reszta go nie interesuje. Przecież to niepoważne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość edulko
Mi dał 3 tygodnie i do pracy.Hej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość edulko
To już 18 dzień po operacji jest fajnie.Hej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Reni
jestem tydzien po takiej operacji przepukliny pachwinowej z wsawieniem siatki boli co dzień dostałam 30 dni zwolnienia lekarskiego jak długo będzie jeszcze bolało czy kiedyś będę miała normalne ruchy nogi. Zle to widzę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Joanna
Przepraszam,a czy ktos wie ile dostaje sie po operacji przepukliny pępkowej?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość JW
Ja dostałam na miesiąc + na te 5 dni co byłam w szpitalu (operację miałam 9 kwietnia). Mam nadzieję, że potem dostanę na dłużej od lekarza 1. kontaktu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Tadek
Operacje miałem 10 czerwca, zwolnienie dostałem do 11 lipca czyli 30 dni. Ale wiem że całe chorobowe ma mieć 3 miesiące, pielęgniarka po cichu podpowiedziała że jak chirurgowi powiem że jeszcze boli to i 4 miesiące da rade.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Ola
Witam. Miałam operację rozległej przepukliny brzusznej.Po operacji lekarz powiedział,że jeśli pracuję fizycznie przez 3m-ce nie mogę iść do pracy,ponieważ nie wolno dźwigać.To raczej rodzaj pracy decyduje o długości zwolnienia,

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Sylwia
witam , Ja miałam operacje przepukliny pępkowej 06.05.2014 r .szpitalne zwolnienie miałam 05.05 -05.06,następne od chirurga 06.06-20.06 i od lekarza rodzinnego 21.06-11.07 ,mam nadzieje że po tym czasie wrócę już do pracy. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Ewa 39L
Ja byłam dzisiaj na przedłużanie zwolnienia bo dostałam tylko na 16 dwa tygodnie po zabiegu i wiecie co mi powiedział mogę już pracować

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Janek
Miałem operacje przepukliny 10 stycz2018 dostałem ze szpitala 30 dni zwolnienia l 4 . Po miesiącu trochę boli udałem się lek. POZ u dał zwolnienie do 1 marca. 2018. Podobno ustawodawca ustanowlł do 3 mies, zwol. lek.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.