Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość natalia

Guzek w okolicy nadobojczykowej na szyi

Rekomendowane odpowiedzi

Gość natalia
Od 3 miesięcy mam guzka o średnicy 1.5 cm na szyi w odcinku dolnym, nadobojczykowym po lewej stronie, jest twardy czasem zanika ,ale nie zupełnie palcem można go jeszcze wyczuć.Czasem jest lekko siny ale zazwyczaj kolorystycznie nie odróżnia się od karnacji skóry. Najczęściej pojawia się wieczorem lub wczesnym rankiem przy gwałtownym ruchu głowy (obrocie) mam uczucie przechodzącego prądu przez szyje łapie mnie skurcz i dopiero po chwili przechodzi. Robiłam badania krwi wszystko wyszło w normie wcześniej miałam podwyższoną bilirubinę dochodziła nawet do 3.5 a teraz jest prawie w normie. czy to zwykły guzek węzłów chłonnych czy coś innego ???

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość haemophilus
Truno powiedzieć czy jest to powiększony węzeł chłonny czy coś innego. Dobrze jest zrobić badanie usg tego guzka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Małgorzata
Ją mam guza na szyi wielkości 44*22mm dostałam skierowanie do onkologa co mam robic? Boję się najgorszego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Rafa
Obserwuj czy się nie rośnie to raz , a dwa patrz czy jest ruchomy , twardy czy miękki i czy boli jak go dotykasz . Jak to wszystko sprawdzisz to idź do lekarza i powiedz , i on ci oceni czy to : guz , węzeł chłonny tkanka mięśniowa czy coś innego. Jeżeli się okaże się że to guz , polecam abyś porozmawiał/a z panem Bogiem *).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Nieznajomy
Warto też napisać co to było , jak dalej się potoczyło , bo ludzie jak wchodzą w ten temat i mają to samo to chcieli by się dowiedzieć jak dalej się to potoczyło .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Marek
Mam takiego Guza przes jakies 3 miesionce Na mam czasau Na lekarza trudno co bedzie to bedzie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Beata
Mam guza na szyi od ok 3 miesięcy .Cały październik biegam od lekarza do lekarza. Guz usadowił się na szyi w okolicy górnej szczęki nadmienię ze jest on twardy i niebolesny przy dotyku. Wyniki krwi są ok USG wykazało powiększony hipoechogeniczny węzeł chłonny 36x17mm przylega do ślinianki podżuchwowej po nim widoczny drugi mniejszy15x9. Miałam robiona biopsję cienkoigłową nie wykazało komórek nowotworowych. Za dwa dni operacja?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.