Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Trening po operacji wyrostka robaczkowego


Gość Patryk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam takie pytanie, 26 stycznia miałem operację usunięcia wyrostka robaczkowego. No i teraz dochodzę do siebie. Lekarz mówił mi, że od 2 do 3 miesięcy muszę sobie zrobić przerwę od siłowni. Moje pytanie brzmi tak, czy może tak z miesiąc po operacji mogę zacząć aeroby? Np. rowerek, steper czy coś podobnego? Bo chyba bieganie odpada póki co... Dodam, że rana była dość duża (ok. 10cm). Czy ta przerwa od siłowni musi być taka długa? Dodam, że na siłowni ćwiczę od 5-ciu lat oraz gram w piłkę nożną. Z góry dziękuje za odpowiedzi i rady, pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Medicus

Witaj! Póki co nie powinieneś się nadmiernie przemęczać. Z cięższymi ćwiczeniami powinieneś zaczekać do czasu o którym mówił lekarz. Myślę, że możesz spróbować lekkich ćwiczeń nie obciążających zbytnio mięśni brzucha np. jazdy na rowerku. Pamiętaj jednak, że jeżeli zauważysz coś niepokojącego to natychmiast przerwij treningi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zwracam się z prośbą o pomoc. Chciałbym rozpocząć treningi na siłowni. Operacja odbyła się 14 czerwca 2012. Minęło już prawie 5 miesięcy. Na wstępie chciałbym jednak pokazać wam zdjęcia, ponieważ niepokoi mnie szerokość rany. Zakładam, że rozmiary wynikają z nietrzymania niskokalorycznej diety (rozciągnięcie skóry). Jeśli chodzi o samopoczucie. Raz na jakiś czas lekko (bardzo lekko) coś zakuje. Nie miałem, żadnych komplikacji. Do teraz ani razu nie zabolało mnie zbyt mocno. Czy mógłbym rozpocząć lekkie treningi od listopada? Tydzien temu wykonywałem lekkie ćwiczenie z małym obciążeniem, po 10 powtórzeniu poczułem dyskomfort w miejscu zabiegu. Być może wynika to z faktu, iż skóra przy zszywaniu została naciągnięta i jest to *zjawisko* naciągania jej i takie same uczucie bedzie mi towarzyszyc gdy minie pół roku. Pozdrawiam i proszę o pomoc FOTKI http://imageshack.us/a/img37/2874/27197472.jpg http://imageshack.us/a/img402/5153/88615626.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×