Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ciężka niedomykalność mitralna i nadmiernie wiotka przegroda międzyprzedsionkowa serca


Gość asiulka1

Rekomendowane odpowiedzi

Miałam wykonane echo serca u specjalisty po incydencie niedokrwienia w mózgu./lakunarna zmiana niedokrwienna/ Wynik jest: Aorta 27 mm (20-37) Lewy przedsionek 30 (n.do 40mm) RVDd 27mm (7-26)wym. komory prawej LVIDd 56 mm (37-57mm) wym. rozk. kom. lewej LVIDs 32 mm IVSd 13 mm (6-11mm) grubość śr. przegrody EF 65% (56-78) Teichholz frakcja wyrzutowa LVPWd 7 mm (6-11mm) grubość ściany tylnej Zastawka mitralna: fala zwrotna +4 wzdłuż bocznej ściany lewego przedsionka pole fali zwrotnej 9cm2, płatki zastawki zwłókniałe pogrubiały brzeżnie płatek przedni Zastawka aortalna: mocniej wysycone płatki, sl fali zwrotnej Zastawka trójdzielna: fala zwrotna +1/+2 wąska Maksymalny gradient fali zwrotnej : 23 mmHg Zastawka płucna: Act 120 msec Lewa komora: normokinetyczna Opis badanie: Lewa komora niepowiększona o prawidłowej funkcji skurczowej, umiarkowanie ciężka niedomykalność mitralna, struna rzekoma w świetle lewej komory, nadmiernie wiotka przegroda międzyprzedsionkowa bez cech ewidentnego przecieku. Byłam pierwszy raz u lekarza kardiologa i kompletnie nie wiem co z czym wiązać. Dostałam zalecenie by wykonać badanie echo przezprzełykowe, nie wiem w jakim celu czy coś jest na rzeczy? Na skierowaniu napisano rozpoznanie: Niedomykalność mitralna podejrzenie PFO w NMR zmiana niedokrwienna (kod:I34 Z03) Proszę mi tak po ludzki napisać o co w tym wszystkim chodzi i czy to coś poważnego, czy po prostu jakaś przypadłość? Dziękuję serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bernadetta

Ja też miałam robione echo serca z wynikiem:Wymiary jam serca w normie.Odcinkowych zaburzeń kurczliwości nie stwierdza się.ale zmiany organiczne w zastawce aortalnej i wiotka przegroda międzyprzedsionkowa Ef-64%.Nie wiem co to wszystko znaczy,u lekarza jeszcze nie byłam,jak się czegoś dowiem to napiszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×