Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wycięcie pęcherzyka żółciowego po urodzeniu dziecka i pierwsza miesiączka


Gość gosia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, miałam laparoskopowo usunięty pęcherzyk - 6dni temu.rany goją się w miarę ładnie, ale kiepsko trochę z apetytem-nie mogę zjeść za dużo. 4 dni po zabiegu myślałam, że jest ju ok.ale dostałam dreszcy, bolał mnie brzuch, wizięłam nospę i ranigast (wymiotowałam po tym z 2 razy i był luźny stolec)-następnego dnia już mi przeszło. lekarz podusił mój brzuch i powiedział, że jest ok. dodam, że 4 dni temu delikatnie plamiłam i dziś też. Po urodzeniu dziecka nie dostałam jeszcze miesiączki-karmię piersią-czy *ona* wróciła, czy jest to jakiś skutek uboczny zabiegu lub powikłanie? kiedy będę mogła jeść jużz coś innego jak przecierane zupki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wypowiadam się co do miesiączki, bo nie mam pojęcia, jak to jest. Możesz jeść suchary, kleiki, zupki - jadłam nie przecierane już, gotowane na bulionie z warzyw, marchew, ziemniaki. Też z początku nie mogłam dużo jeść, jadłam nawet po 3 sucharki na posiłek, ale spokojnie możesz zjeść 7 posiłków dziennie. Jedz banany (tylko żeby były dojrzałe) i jabłka gotowane, możesz też kompot z jabłek. Po około 2 tygodniach wprowadziłam mleko, kawy zbożowe, buraki czerwone w formie pure, dżem z brzoskwiń, herbatniki - zwykłe takie. Po 3 tygodniach, chudą polędwicę, bułki świeże(wcześniej próbowałam, czy mogę, ale nie szły za bardzo), ser chudy twaróg, cukier. Kefir, maślankę i jogurty po tygodniu próbuj jeść, jak będzie bez bóli, to wcinaj. Miesiąc po najadłam się biszkopta z jabłkami i było spoko. O ilości nawet nie wspomnę :D Białka jajek gotowane na twardo. Luźny stolec miałam do momentu, gdy wprowadziłam kasze do diety - po miesiącu przeszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×