Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Pojawiające się i rozrastające się tłuszczaki


Gość Albert K

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Zdiagnozowano u mnie (l.33) szereg zmian podskórnych o charakterze guzkowatym. Dermaolog określił je jako tłuszczaki. Dużych, w sensie widzialnych jako nierówności guzki, jest kilka (5-7) głównie na udach i tułowiu z przewagą ud. Zauważyłem je u siebie jeszcze jako nastolatek (wtedy było dużo mniej). Po upływie lat przybyło ich do liczby kilkudziesięciu łącznie, od małych wielkości zielonego groszku po te największe. Pytania są takie. Biorąc pod uwagę wiele różnych opinii, czy uzasadnione jest usuwać je operacyjnie (te największe są bardzo bolesne)? Czy istnieje możliwość ich nawrotu (tych usuniętych)? Jakie czynniki odgrywają rolę w ich ponownym odrastaniu? Czy można je usunąć (te małe) poprzez pozbycie się w nauralny sposób możliwie jak najwięszej ilości tkanki tłuszczowej? Czy istnieje korelacja pomiędzy pojawianiem się i rozrastaniem tłuszczaków oraz okresowym chudnięciem i tyciem, jezeli tak to jaki to związek? Jako aternawywa do zabiegu chirurgicznego spotkałem się z propozcją lipolizy czy liposukcji, czy jest to sprawdzony sposób i bezpieczny? Czy zabieg usunięcia bolestych i ograniczających swobodę ruchów tłuszczaków objęty jest refundacją z NFZ? Jaki jest czas oczekiwania na zabieg (średnio)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×