Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Iza z Warszawy

Guzek pod skórą na udzie a odchudzanie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Iza z Warszawy
Dzień dobry Panie doktorze. Dwa lata temu wyczułam u siebie guzek czy też zgrubienie na udzie pod skórą. Jest niewidoczny tylko wyczuwalny palcami. Jest raczej bardziej płaski niż okrągły. Jego wielkość to ok. 1 cm. Bardzo się boję, bo nie wiem co to jest. Guzek nie boli. Od jakiegoś czasu tj. od kiedy zaczęłam się odchudzać, mam też inne objawy tj. potliwość rąk i nóg, szybkie bicie serca, osłabienie organizmu, chce mi się spać i nie mam na nic siły, a mam 26 lat. Robiłam badanie tarczycy TSH w normie. W młodości chorowałam na nadczynność, oprócz tego mam tak jakby problemy z koncentracją, zawroty i bóle głowy. Schudłam 12 kg przez pół roku. Badań nie robiłam od 6 lat jak urodziłam dziecko. Jestem przerażona, bo nie mogę normalnie funkcjonować. Nie mogę normalnie pracować, mam wrażenie, że zaraz zemdleję, a ręce mam cały czas spocone. Nigdy tak się nie czułam. Czy ja umieram? Czy to rak? Ja wbiłam sobie do głowy, że to rak i umrę, a moje dziecko zostanie same. Bardzo proszę o pomoc, bo ja boję się iść do lekarza i usłyszeć diagnozę. Czekam na szybką odpowiedź. Z wyrazami szacunku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stappler
Guzek na udzie to zapewne łagodna zmiana typu tłuszczaka lub włókniaka. Trzeba skonsultować się z chirurgiem, który Panią zbada i określi prawdopodobnie czym ten guzek jest. Najlepiej taki guzek usunąć w znieczuleniu miejscowym i poddać badaniu histopatologicznemu. Wtedy będzie Pani miała na 100% pewność co to jest. Objawy ogólne jakie Pani opisuje zapewne spowodowane są dietą stosowaną w czasie odchudzania, nie zaś procesem nowotworowym. Proszę powrócić do poprzednich nawyków żywieniowych przez pewien czas, najlepiej na około miesiąc, oczywiście z zachowaniem rozsądku dietetycznego i zobaczy Pani czy objawy miną. Jeśli nie miną należy udać się z tym problemem do lekarza pierwszego kontaktu. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość krzys
Witam! Panie doktorze ja mam też kilka wyczuwalnych guzków pod skóra są nie wielkie ale troche się martwie.2 są na lewym udzie a jeden w okolicach żebra co to jest?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość monika1990
ja tez mam guzka na lewej nodze i sie strasznie boje . bardzo odczuwam ból tej nogi i straszne rwanie ..... też sie strasznie boje tym bardziej , ze w mojej rodzinie występował rak.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Bożena
ja mam małego guzka na udzie z rana mam sztywne nogi a w nocy boli mnie kręgosłup często się budzę z tego powodu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.