Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zabieg usunięcia żylaków a zażywanie tabletek antykoncepcyjnych


Gość Dagmara

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Za miesiąc mam planowany zabieg usunięcia żylaka z nogi. Od kilku lat przyjmuję tabletki antykoncepcyjne o niskiej zawartości hormonów. Powinnam teraz zacząć kolejne opakowanie ale przygotowując się do zabiegu dużo o tym czytam w necie i doszukałam się opinii, że powiinno się na kilka tyg.przed przerwać przyjmowanie hormonów. Czy to jest prawda? Bardzo proszę o szybką odpowidz. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Ja też od wielu lat zażywam takie leki i nie robiłam żadnej przerwy przed żadnym zabiegiem .Nie miało to żadnego wpływu .Wiem jednak że zazywanie takich tabletek może miec wplyw na żylaki ogólnie.Mój ginekolog mi tak mówił i kazał zrobić następujące badania*morfologia,pt.aptt,fibrynogen,d-dimery,cholesterol,lipidogram,alat,aspat,Mam je zrobić aby się przekonać czy nie mam problemu z zylakami właśnie przez branie tych leków Jeżeli badania wyjdą dobrze to dalej będę brac te leki a jak nie to musze z nich zrezygnowac.Niech śię Pani jeszcze spyta lekarza ale tak jak mówię ja brałam i nic mi nie bylo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Ja również jestem w trakcie zażywania tabletek hormonalnych - Qlaira. Kilkanaście dni temu miałam usuwane żylaki i nie było potrzeby ostawiać tabletek. Lekarz naczyniowiec stwierdził, że wszystkie *nowe* środki antykoncepcyjne nie mają wpływu na krążenie, a tym samym na żylaki. jednak o tym chyba powinien zdecydować lekarz prowadzący. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×