Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Dagmara

Zabieg usunięcia żylaków a zażywanie tabletek antykoncepcyjnych

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Dagmara
Witam! Za miesiąc mam planowany zabieg usunięcia żylaka z nogi. Od kilku lat przyjmuję tabletki antykoncepcyjne o niskiej zawartości hormonów. Powinnam teraz zacząć kolejne opakowanie ale przygotowując się do zabiegu dużo o tym czytam w necie i doszukałam się opinii, że powiinno się na kilka tyg.przed przerwać przyjmowanie hormonów. Czy to jest prawda? Bardzo proszę o szybką odpowidz. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anna
Witam.Ja też od wielu lat zażywam takie leki i nie robiłam żadnej przerwy przed żadnym zabiegiem .Nie miało to żadnego wpływu .Wiem jednak że zazywanie takich tabletek może miec wplyw na żylaki ogólnie.Mój ginekolog mi tak mówił i kazał zrobić następujące badania*morfologia,pt.aptt,fibrynogen,d-dimery,cholesterol,lipidogram,alat,aspat,Mam je zrobić aby się przekonać czy nie mam problemu z zylakami właśnie przez branie tych leków Jeżeli badania wyjdą dobrze to dalej będę brac te leki a jak nie to musze z nich zrezygnowac.Niech śię Pani jeszcze spyta lekarza ale tak jak mówię ja brałam i nic mi nie bylo .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Elżbieta
Witam! Ja również jestem w trakcie zażywania tabletek hormonalnych - Qlaira. Kilkanaście dni temu miałam usuwane żylaki i nie było potrzeby ostawiać tabletek. Lekarz naczyniowiec stwierdził, że wszystkie *nowe* środki antykoncepcyjne nie mają wpływu na krążenie, a tym samym na żylaki. jednak o tym chyba powinien zdecydować lekarz prowadzący. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Alicja
Witam za miesiąc mam umówioną wizytę na usuwanie żylaków dzis odstawiłam antykoncepcję czy to nie za późno.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.