Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Azitrox500 czy doxycyclinum 100mg na zapalenie gardła


Gość asia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam-))) pare dni temu mnie leko zawiało i od wczoraj poczułam ból w lewym uchu, odczuwam zatoki i mam czerwone gardło, wziełam ibuprom zatoki w sumie 3 sztuki i septolete ale nieszczególnie było mi lepiej i dzisiaj byłam u lekarza, zdiagnozował zapalenie gardła i przepisał mi doxycyclinum 100 mg,rutovit c i amertil, Moja dotyczczasowa lekarka w takich syuacjach zapisywała mi azitrox 500, cirrus a czasem bioparox zamiast azitrox. Który z tych leków jest najłagodniejszym antybiotykiem ? pytam poniewaz na przełomie listopada grudnia miałam usuwany wyrostek i brałam antybiotyki przez 3 tygodnie i teraz chciałabym wybrac ten najłagodniejszy,- ( zostały mi jeszcze wazne antybiotyki z poprzednich kuracji.) A tak z ciekawosci czy zawsze na zapalenie gardła trzeba od razu antybiotyk ? ps,ile kosztuje antybiogram,ze lekarze tak go unikają i od razu pakuja antybiotyki na wyczucie ? pozdrawiam asia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Skoro lekarz przepisał doxycyline to najlepiej ją zastosować. Każdy antybiotyk ma jakieś spekrum działania przeciwbakteryjnego. Duża część antybiotyków ma podobne spektrum. Nie we wszystkich przypadkach konieczne jest wykonanie antybiogramu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×