Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Odma i nerwica


Gość Szymon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Może na początek krótka historia. W sierpniu 2010r dostałem odmy samoistnej prawostronnej, przeszedłem maly zabieg (po nieudanym drenażu nawrót odmy) polegający na małym nacięciu mnie pod pachą i poprzez wprowadzone *kleszcze* wycięcie pęcherzyków rozedmowych. to pomogło ale niestety w lutym 2011 miałem drugą powtórkę tym razem drenaż pomógł, ale... po wyjściu ze szpitala musiałem do niego wrócić bo po 4 dniach miałem 3cia odmę samoistna na to samo płuco. wylądowałem w Prabutach, tam mnie operowali już porządnie, mianowicie rozcięli mnie na plecach i wycieli kawal płuca :/. od tamtej pory nie mam problemów z płucem prawym :) (dodam ze 3 razy byly straszne, znienacka, nagly brak oddechu, daly mi mocno popalic, razem spedzilem ponad 3 miesiace z drenami w oplucnej) no ale niestety po tych przeżyciach chyba wywołalem nowa chorobe: jakis czas po ostatniej operacji zaczalem miec problemy, zaczelo sie od napadow dziwnych, gdzie poczulem sie jakbym schodzil, brak oddechu na chwile doslownie po czym ulga ale cisnienie podskoczylo do 180/114 z tetnem 141. i tak potrafilem miec za dnia kilka razy, nigdy nie wiedzialem kiedy, nie widzialem na to jakiegos schematu wiec poszedlem do lekarza, ktory raz powiedzialem o nadcisnieniu, a kiedy tabletki nie pomagaly mowil o nerwicy. odkad biore Betaloc na zbicie tetna i cisnienia a takze jakies srodki na uspokojenie, przeciw lekowe jest torszke lepiej, ale dalej mam napady dusznosci. ostatnio za dnia ich nie mam, choc bardzo szybko sie mecze i mam niska tolerancje na wysilek. co mnie skusilo do napisania tutaj to to ze coraz czesciej w nocy zaraz przed zasnieciem mam napad braku oddechu, az sie zrywam z łóżka i lapczywie staram sie wziasc oddech, towarzyszy temu napad niepokoju wewnetrznego, do tego zmecznie za dnia, szybkie tetno, napady dreszczy i skurczow dziwnych. wiem ze bóle mam od operacji, i dlugo beda sie goic. i tu pytanie co to moze byc? czy rzeczywiscie nerwica? czy cos innego? po rentgenach wiem ze nie ma sladu po nawrocie odmy, nie ma takiej opcji, astma wykluczona przez spirometrie, wyniki krwi i moczu w normie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Agnieszka.

kiedy to było, ile masz lat. Mam syna 16toletniego po wycięciu pęcherzyków rozedmowych. strasznie się stresuje. Ciągle mówi, że brak mu pełnego oddechu. RTG płuc w normie. Torakoskopia wykryła tylko to, co zosało wycięte. Życzę zdrówka i siły i wiary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×