Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Bolesne wypróżnianie po operacji przetoki przezzwieraczowej


Gość Adela

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Kilka dni temu miałam operację przetoki przezzwieraczowej metodą Hipokratesa. Mam założoną gumkę. Lekarze po zabiegu powiedzieli że mogę normalnie jeść byle były to potrawy lekkostrawne i nie doprowadzać do zaparć. Ja oczywiście bardzo ograniczyłam jedzenie, jem raz dziennie lekką zupę i czasem coś jeszcze. Mimo to, podczas wypróżniania, a właściwie moment po zaczyna mnie przeraźliwie boleć okolica odbytu, nawet ciężko określić w którym konkretnie miejscu. Ból jest tam mocny że przynajmniej przez 15 min nie ruszam się z miejsca a wczoraj mało nie zemdlałam. Potem ostatkiem sił biorę ketonal i idę pod prysznic. Wiem że nic nie jedzenie, nie pomoże i przy proszkach doprowadzi do biegunki, co już mnie kiedyś spotkało po zabiegu nacięcia ropnia. Nie jadłam 4 dni wtedy i źle to się skończyło. Bardzo proszę o pomoc, i mam pytania: Jak długo jeszcze będzie tak mocno boleć? Czy na wizycie kontrolnej też czekają mnie takie męki przy zaciąganiu gumki? a może, można to zrobić w jakimś znieczuleniu, bo boję się panicznie tej wizyty. Dodam tylko że jeden lekarz kazał mi samej tą gumką pociągać / na co nie mam ani siły ani odwagi/ zaś drugi na tym samym oddziale stwierdził że będzie to robił lekarz na wizytach. Nie wiem który mówił dobrze :(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×