Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Złóg dający cień akustyczny w pęcherzyku żółciowym


Gość Iwona

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, Miałam usg jamy brzusznej i wynik jest następujący: *Wątroba jednorodna, niepowiększona, normoechogeniczna. Zmian ogniskowych nie uwidoczniono. Naczynia wątrobowe i drogi żółciowe nieposzerzone. Pęcherzyk żółciowy zawiera złóg o średnicy ok. 27 mm, dający cień akustyczny. Trzustka prawidłowa. Obie nerki położone typowo, prawidłowej wielkości. Złogów ani zmian ogniskowych nie uwidoczniono. Śladowe poszerzenie UKM po stronie prawej. Śledziona niepowiększona, jednorodna. Zmian ogniskowych nie uwidoczniono. Duże naczynia jamy brzusznej nieposzerzone. Pęcherz moczowy dobrze wypełniony, gładkościenny*. Martwi mnie kamień w pęcherzyku żółciowym. Co powinnam zrobić, czy da się go rozkruszyć, czy lepiej poddać się operacji? Chciałabym się zapytać również co oznacza *Śladowe poszerzenie UKM po stronie prawej*? Bardzo proszę o pomoc, za którą z góry dziękuje. Z poważaniem, Iwona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kruszenie jest ryzykowne. Duży kamień rozbije się na mniejsze złogi, nie na tyle małe, by wyszły, natomiast mogą utkwić w przewodach żółciowych. Tylko operacja. Miałam taki sam kamyk, laparoskopia i 2 dni potem do domciu. Człowiek szybko dochodzi do siebie i nie ma się czym martwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×