Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Bolesne żylaki odbytu


Gość Małgorzata

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Małgorzata

Witam Serdecznie moje pytani jest nastepujące, mam 45 lat i od 4 lat wystepują bolesci podczas wypróżniania się. Na początku było to krwawienie i dziwne uczucie dyskonfortu, (grudki na odbycie,które pękały) lecz teraz od ponad 7 dni jest okropnie. Grudki na odbycie są duże otaczające cały odbyt przez co załatwianie się jest trudne i bolesne. Lekarz do którego się udałam zalecił mi czopki robione przez aptekarkę (nie pamietam dokładnie lecz znajduje sie w nim m.in hydroxisinum i masło itd. ale nie jestem pewna) oraz czopki Posterisan. Teraz *schowały się jakby do srodka*, jest o wiele lepiej,ale przy załatwianiu się jakby pokazują się na nowo. I tutaj tkwi moje zapytanie. Chciałabym wiedzieć czy muszę się udać do szpitala na operację czy są jakies naturalne srodki, leki itp. ktore zlikwidują owy problem, oraz jak zaawansowane są już owe żylaki i czy ominie mnie na razie operacja? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to na wewnętrzne żylaki odbytu (zwane hemoroidami). Opisany przez Panią przypadek może świadczyć o III stadium zaawansowania czyli *Guzki wypadają w czasie wypróżnienia i muszą być odprowadzone ręcznie*. Takie stadium już niestety leczy się operacyjnie (leki tylko łagodzą objawy). Na rynku jest wiele metod operacyjnych jak i małoinwazyjnych . Oczywiście o leczeniu powinien zadecydować specjalista - proktolog. Proszę się nie bać , udać się do lekarza a wszystko będzie dobrze... Pozdrawiam i jakby chciała Pani się podzielić informacjami po wizycie to to proszę pisać na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech się Pani nie boi operacji .Ja w pażdzierniku miałam wycinane żylaki odbytu metodą Fergusona i jestem zadowolona.Pierwszy tydzień był okropny ale potem było ok.Naprawdę nie ma się co zastanawiać jeśli lekarz powie że do usunięcia to trzeba usunąc.Jeśli by miała pani jakieś pytania co do operacji to proszę pytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja meczyłem sie 15 lat z hemoroidami gdu bylu w 3 im stopniu prubowałem metody barona i hemoron na nic teraz jestem dobe po operacji metoda morigana z podkuciem jest bol ale trzymam sie osobom kturzy wykrwawiaja sie ze spada im hemoglobina radze nie czekac .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×