Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Silny ból rok po operacji przepukliny pachwinowej


Gość Piotr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam na imię Piotr. Mam 19 lat. Rok temu, dokładnie 1 grudnia 2010 roku miałem przeprowadzoną operację przepukliny pachwinowej prawostronnej. Zabieg został wykonany przy użyciu metody Lichtensteina, czyli tzw. siatki. Wszystko odbyło się zgodnie z planem. Po miesiącu już wróciłem do pełnej sprawności. Wróciłem do treningów (gram w piłkę nożną), przez cały rok przepuklina się nie odezwała nawet przez chwilkę. Jednak tuż po sylwestrze zacząłem odczuwać dyskomfort w okolicy blizny pooperacyjnej. Przy poruszaniu się (w zapiętych spodniach) ból bardzo się nasila. Kiedy chodzę w dresach lub w szortach wszystko jest w miarę ok. Od 3 dni ból mi strasznie przeszkadza. W szkole nie mogę normalnie chodzić, co chwila dopada mnie ból. Jest to bardzo uciążliwe. Czy przepuklina mogła się odnowić? Nie ma żadnych widocznych zmian w okolicy blizny, tylko ten ból. Proszę o pomoc... Pozdrawiam, Piotr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki... niewątpliwie można polegać na tej stronie. Rozumiem, że obecnie chirurg może nie mieć czasu, robi to dobrowolnie, ale troszkę czuje się jak dureń wchodząc dzień w dzień na tą stronę po kilka razy usiłując się dowiedzieć od specjalisty co mi dolega. Lekarz rodzinny zalecił środku przeciwbólowe, a jak to nie pomoże, to zgłosić się po skierowanie do szpitala.... świetnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja jestem w podobnym przypadku miałam oerację na przepuklinę pachwinową prawostronną bez urzycia siatki w sierpniu 2010 i do tej pory blizna mnie boli i wkoło niej byłam już 2 razy reoperowana ale nic nie pomogło ja mogę ci poradzić byś poszedł do chirurga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×