Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból podżebrza promieniujący wzdłuż żebra do pleców i łopatki


Gość Piotr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Mam problem związany z występującym od dłuższego czasu bólem zlokalizowanym po prawej stronie pod ostatnim żebrem i jego krawędzi. Zrobione wyniki USG jamy brzusznej narządy w normie. Badania Morfologia i rozmaz troszkę podwyższone leukocyty norma 10 a jest 10,8 w tym neutrofile 7,7 norma 7.0 (w poprzednim badaniu z przed 3 tygodni leukocyty były w normie). Dolegliwość nie jest bardzo bolesna ale mam wrażenie jakby narządy wewnętrzne nie mieściły się w jamie brzusznej. Dodatkowo wykonany test na Helicobacter pylorii neagtywny lekko podwyższone ALT norma 41 a u mnie jest 43 ból odczuwalny jest szczególnie w pozycjach siedzących jest to jak by ucisk. Podczas ucisku poniżej żebra prawego na boku można zlokalizować miejsce o szczególnym bólu. Czasami powyższy ból promieniuje w okolice pleców ale nie zawsze klasyka to prawe podżebrze. Biorę controloc bo lekarz podejrzewał schorzenia żołądka ale to nie pomaga bóle nie ustępują obecnie czekam na gastroskopię czy jest coś co mogę jeszcze zrobić w celu wyjaśnienia etiologii bólu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×