Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wyładowania fal ostrych w badaniu EEG


Gość ewa z oles

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ewa z oles

Proszę o interpretację wyniku eeg glowy* Rytm alfa średnionapięciowy 11-12 c/sek.Zapis symetryczny. Reakcja zatrzymania obecna. na tle czynności podstawowej w czasie prób stymulacyjnych zarejestrowano krótkotrwałe uogólnione wyładowania fal ostrych o wyższej od tła amplitudzie. Orzeczenie : Zapis spoczynkowy prawidlowy. Niewielka pobudliwosc kory mózgowej w czasie prób aktywacyjnych. Badanie bylo robione z uwagi na pisk ciągły w lewym uchu. Co oznacza wynik? Od czego mogę mieć pisk uchu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badanie jest w normie, reaguje Pani na wszystkie zbadane bodźce poprawnie. Powinna Pani wykonać badanie audiometryczne, jeśli nie wykaże zmian prawdopodobnie nie trzeba będzie się przejmować. Być może uznaje Pani za stan patologiczny normalne pojawianie się okresowe pisku, szczególnie w pomieszczeniach, gdzie jest trochę ciszej, lub powietrze otoczenia jest chłodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze powinno być badanie audiometryczne, następnie wydaje się celowym wykonanie tomografii komputerowej mózgu - skierowanie powinna uzyskać Pani od lekarza POZ do neurologa a następnie na tomograf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ewa z oles

laryngolod nie dał mi skierowania na badanie słuchu. Stwierdził, że to od skrzywionej przegrody nosa. Nie sądzę, przegrodę mam skrzywioną od urodzenia a pisk od 3 miesiecy.neurolog dał mi skierowanie na rezonans głowy z kontrastem, podejrzenie guza nerwu słuchowego. mam pytanie na ile kontrast jest niebezpieczny/ jestem alergikiem, a ponadto mam uczulenie na niesterydowe leki przeciwzapalne zawierajace salicylany. Czy mozna zrobić mri głowy bez kontrastu i na ile będzie miarodajne z uwagi na obserwację nerwu słuchowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontrasty są substancjami które rzadko powodują reakcje uczuleniowe, jeśli coś się będzie dziać, to zawsze przygotowany jest stolik z odpowiednimi lekami aby szybko zareagować. Po badaniu należy jeszcze do 20 -30 minut pozostać w pobliżu pracowni, aby przeczekać możliwość wystąpienia powikłań blisko lekarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ewa z oles

Dziś miałam robiony rezonans głowy. Miałam zlecony kontrast ale mi go nie podano. po badaniu technik wypytywał mnie o tomografię głowy ale nie miałam robionej, o to jaki lekarz dał mi skierowanie itp. Nie chciał powiedzieć w jakim celu są te pytania. za dwa dni odbieram wynik. Dlaczego nie podali mi kontrastu. Może bez kontrastu wyszło coś złego. Chyba zwariuję ze strachu w oczekiwaniu na wynik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×