Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Usunięcie zewnętrznych żylaków odbytu


Gość Monika

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Chciałabym się dowiedzieć czy można usunąć poszerzone sploty żylne wokół odbytu (tzw.zewnętrzne żylaki odbytu) ? Czy są możliwe jakieś pooperacyjne powikłania (np.nietrzymanie stolca , gazów itp.) ? (NIE HEMOROIDY ,CZYLI WEWN. ŻYLAKI ODBYTU) Żyły te poszerzyły się wskutek 6-7 zakrzepów okołoodbytniczych w okresie 5 miesięcy... Teraz te żyły są widoczne wokół odbytu , nieraz wychodzą bardziej na wierzch (np. w ciągu dnia) i pobolewają a i pewnie niedługo znów zrobi się w nich zakrzep... Jak ewentualnie się ich pozbyć...? Bo zmiany w żyłach (poszerzenie ich) się już nie cofnie... Proszę o sugestie... Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety też na to cierpie ... Raz lekarz stwierdził że są to wewnętrzne żylki w 3-4 stopniu lol. Jak się okazało to zakrzepowe zewnętrzne żylaki odbytu... Kto go szkolił... A co do metod usunięcia to niewiem... Też bym chciała wiedzieć Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kazimierz

Witam ja miałem suwane dwa żylaki zewnętrzne.Wygląda to tak w znieczuleniu miejscowym lekarz w ambulatoryjnie wycina guzka zakładając jeden lub kilka szwów i do domu .Otrzywiscie pózniej trochę boli przez trzy dni ale na Ketonalu da się wytrzymać i otrzywiście naśiadówki z kory dębu +maść.Pozdrawiam/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko tu nie chodzi o wycięcie guzków zewnętrznych tylko poszerzonych żył w kanale odbytu (całych żył)... bo z tych poszerzonych żył robią się gulki/guzki a żeby im zapobiec wycina się niby całą żyłę i spokój... Niewiem jak to wygląda i jakie są tego komplikacje pooperacyjne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×