Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Metoda essure


Gość Gosia

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Andrzej

Jak to, minęło kilka miesięcy i nikt Gosi nie odpowiedział? Zatem spróbuję to zrobic, chociaż nie jestem fachowcem, a więc siłą rzeczy muszę się oprzec jedynie na tym czego sam się dowiedziałem z lektury, jest to więc wiedza niejako *z drugiej ręki*. Może zatem jakiś fachowiec skoryguje ew. nieścisłości? Metoda Essure polega na wprowadzeniu przy użyciu elastycznego aplikatora, poprzez pochwę, szyjkę macicy i samą macicę do otworów przez które do macicy dostają się z jajowodów komórki jajowe dwóch niewielkich (wielkości zapałki) zatyczek. Rozwijająca się sprężynka ze specjalnego, nieszkodliwego dla zdrowia kobiety stopu *mocuje* zatyczkę w swoim miejscu, natomiast inny materiał znajdujący się w środku sprężynki będzie powodował szybki przyrost tkanki i w efekcie *zarośnięcie* obu otworów w macicy. Po 3 cyklach blokada jajowodów jest całkowita i kobieta staje się bezpowrotnie bezpłodna. Należy dodac, że metoda ta jest bezbolesna, nie wymaga hospitalizacji, nie pozostawia żadnych widocznych śladów i -co może miec znaczenie- można ją zastosowac w pełnej dyskrecji. Moim zdaniem jest to bezprzecznie najlepsza metoda trwałej antykoncepcji dla kobiet i warto na nią wydac nawet dośc znaczną kwotę - to się zamortyzuje! Jeśli miałabyś jakieś kłopoty w Polsce, to Gosiu! Europa stoi otworem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej, bardzo dobry opis metody. Ja sie zdecydowalam ostatnio (mieszkam w Stanach, zabieg jest legalny i polecany przez lekarzy, ubezpieczenie pokrywa wieksozsc kosztow). Zaluje, ze tak pozno: po latach jedzenia tabletek antykoncepcyjnych. Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej

Przy okazji serfowania w poszukiwaniu zupełnie innych wiadomości przypomniałem sobie o twojej, Gosiu, chęci poznania metody trwałej antykoncepcji zwanej *essure* i postanowiłem zerknąc na tą stronę, by zobaczyc, czy też nie naopowiadałem jakiś bujd. Ku memu zachwytowi okazało się, że wszystko ułożyło się nad wyraz dobrze i moje dyletanckie porady przyniosły tak wspaniały finał. Sam od ponad kilkunastu lat jestem po wazektomii i wiem jak taki zabieg trwalej bezpłodności ma wpływ na ożywienie związku i cudownemu zbliżenie partnerów, oraz z jakim trudem i kłopotami mogłem w naszym zaściankowym kraju do niego doprowadzic. Jedyne, czego żałujemy oboje z żoną, to tylko to, że podobnie jak Maria, nie zdecydowaliśmy o tym znacznie wcześniej. Dlatego jestem przekonany, że twoja decyzja przyniesie ci wiele zadowolenia, a kiedy będziesz bardzo szczęśliwa, to wspomnij mnie dobrą myślą, niech odrobinka tego szczęścia dotrze do mnie drogą dobrych fluidów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tez po długiej nieobecnosci weszłam sobie na forum!!!Panie Andrzeju tak z metody tej jestem bardzo zadowolona własnie byłam na badaiach kontrolnych i jest wszystko ok!!!wspomne tylko ze jestem po 24 chemioterapich i po przeszczepie komórek macierzystych dltego dodam jest wszystko ok!!!pozdrawiam Panie Andrzeju i dziękuje za pomóc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natura tak już urządziła, że zbliżenie seksualne przynosi nam wiele z niczym nieporównywalnej rozkoszy, powoduje wspaniałą bliskośc dwojga ludzi, słowem jest to zasadnicza częśc wiodącego uczucia ludzkiego - miłości. Ale dołączyła do tego element nie zawsze pożądany - prokreację. Wszak na dwójkę czy trójkę dzieci w rodzinie przypada nawet kilkaset zbliżeń. Powoduje to, że musimy sterowac swoją płodnością, jeśli oczywiście jesteśmy ludżmi odpowiedzialnymi. Stosujemy zatem szeroko antykoncepcję, mimo takich czy innych mankamentów dostępnych metod, z których zasadniczym jest niepełna skutecznośc. Dlatego też jestem zwolennikiem zastosowania przez ludzi, którzy z takich czy innych powodów, po przemyśleniach stwierdzili np, że *wszystkie dzieci są już w domu* pełnej sterylizacji, która właściwie przeprowadzona daje 100% pewnej niepłodności. Uważam że jeśli chodzi o sterylizację chirurgiczną to powinni jej się poddawac mężczyżni, gdyż chocby ze względów anatomicznych zabieg w ich przypadku jest znacznie prostszy, nie wymaga hospitalizacji i nie przynosi żadnych niekorzystnych skutków. Jednakże jeśli kobieta nie może do tego przekonac swego zaściankowego *macho-partnera* nowa metoda essure daje jej możliwośc zablokowania swej płodności skutecznie, bezkrwawo i bezboleśnie, a co najważniejsze bez śladów na ciele i w pełnej dyskrecji. Kiedy jednak znowu zerknąłem na forum zrobiło mi się gorąco, bowiem Gosiu, decyzja o sterylizacji w Twoim przypadku została wymuszona przez chorobę...Przecież psim obowiązkiem Twego lekarza prowadzącego było pełne poinformowanie Ciebie o metodach i możliwościach przeprowadzenia najkorzystniejszego dla Ciebie zabiegu. Najwyrażniej tego nie zrobił i skazał Ciebie na desperackie i nerwowe poszukiwania. Ale jestem przekonany, że dojdziesz całkowicie do pełnego zdrowia, i zabieg przyniesie Tobie pełne zadowolenie w życiu miłośnym, a gdyby tak się stało, że będąc zdrową jak rybka chciałabyś mieć dziecko, to nie wszystko stracone - zawsze będziesz mogła zajśc w ciążę klasyczną metodą in vitro, t.zn. zapłodnienia pozaustrojowego jajeczka pobranego z jajnika igłą biopsyjną. Tak więc na razie prowadż zdrowy tryb życia, odżywiaj się zdrowo i uprawiaj spokojne formy ruchu sportowego. Niczym się nie martw., w każdym razie przypadkowa ciąża Tobie nie grozi. Zatem pełnego zdrowia i miłości!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz witam Kamę, która czeka już ponad miesiąc i doczekac się nie może. Znowu trochę sugestii niestety,od dyletanta, ale może i takie na coś się przydadzą? Pominę wstępy, które wszak możesz przeczytac w korespondencji z Gosią i przystępuję do rzeczy: nie wiem, w jakiej części Polski mieszkasz, więc zacznij od ogłoszeń ginekologów w lokalnej wersji *Gazety Wyborczej*. Znajdziesz tam na pewno ogłoszenia o treści ginekolog - pełen zakres*. Jest to głównie oferta aborcyjna, ale można próbowac. Zadzwoń zatem i ostrożnie zapytaj czy mozesz otrzymac informację na temat antykoncepcji essure (wym. *isziur*). Jeśli otrzymasz odpowiedż, że masz przyjśc osobiście, gdyż nie udziela się informacji na telefon, to jest prawie pewnym, że takie zabiegi tam się przeprowadza. Wszędzie na Zachodzie zabiegi te przeprowadza się również na *kasę chorych*, ale na zlecenie lekarza, ze względów medycznych. Ale lepiej byc zdrową, chyba że masz lekarza, który coś tam wymyśli. Prywatnie bowiem jest to, jak dla nas, dośc kosztownym - i tak np. w Anglii kosztuje ca 12,5 tys. zł, w Niemczech ok.7,5 tys. zł, najtaniej zaś w Czechach, bo ok.5 tys. zł (25 tys. KCS0). Konkretne informacje o szpitalu w Berlinie znajdziesz na stronie http.//www.praxis-hirsch-kiewski.de szukaj również na stronie sterilisation mit der Essure i dalej dr W. Hirsch Berlin, Potsdamer Platz. Jeśli zaś jesteś z południowej części Polski, to proponowałbym wejś na stronę ambulantni sterilizace i otworzenie strony www.gynprenated.cz dalej szukaj MUDr.Petr Kovar. Tego lekarza możesz znależc również na Facebooku. Ten szpital *Gynprenetal*s.r.o znajduje się w Hawirzowie ( 73601 Havirov)m Mistni 9, mail petr.kovar.mudr@post.cz zaś Havirov jest w pobliżu Ostravy, około 20 km od Cieszyna. Wyobrażam sobie taki scenariusz: umawiasz się z doktorem,zamawiasz sobie nocleg w Cieszynie, w przeddzięń zabiegu przyjeżdżasz do Cieszyna, przechodzisz pieszo do Czeskiego Tieszyna i orientujesz się jak kursują autobusy do Ostrawy. Następnie wracasz, wypoczywasz i nocujesz. Na drugi dzień wstajesz, bierzesz kąpiel i jedziesz do Havirowa. Znajdujesz szpital zgłaszasz się do zabiegu i jak Cię lekarz zwolni spokojnie wracasz do Cieszyna, a póżniej do domu. Weż pod uwagę, że Angielki zakładają sobie te zatyczki w przerwach na lunch - ot, niby wychodzi coś zjeśc a po godzinie wraca już zabezpieczona. Tak więc jeśli nie będziesz wykonywała jakiś forsownych czynności wszystko będzie przebiegało pomyślnie. I bądż pewna, że nie będziesz pierwszą Polką w Havirzowie - jak myślisz, dlaczego ten szpital jest tak blisko polskiej granicy? Życzę pomyślnej wycieczki, może mógłbym jeszcze w czymś Tobie pomóc? Śmiało pytaj, ja zrobię co będę mógł. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was. Wlasnie dzis bylam na zabiegu. Jedna uwaga:kto powiedzial ze to jest bezbolesne?????Dzien przed zabiegiem musialam zazyc mocna tabletke przeciwbolowa. 1.5 godz. przed takze jedna i zaraz po jedna. Nie jestem jakas osoba bardzo wrazliwa (troje dzieci naturalnie) ale stwierdze z cala odpowiedzialnoscia : boli !!! I lekarz oraz asystentki twierdza iz kobiety odczuwaja bol przy tym zabiegu ,to jest normalne. A metoda bardzo fajna. W pelni finansowana w Holandii. Polecam.koszt 1250 euro....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Patrtcja

Bym chciala jakies namiary gdzie mozna zrobic numer co kolwiek mam drugie dziecko nie chcemy miec wiecej a dzis bylam u lekarza i zaproponowal tylko tabletki a ja nie chce nie sa,w 100% pewne czytam,o tej metodzie i chce tego mialam dwie cesarki i to wiecej bolu bo ciagle czlowiek z miesiac jest obolaly ledwo chodzi wstaje przewraca sie a zdruga woda nie zeszla mi ze srodka i mam skurcze nie moge sie ruszyc chodzic krzycze z bolu a jak zalatwiam potrzeby to wtedy jak bym rodzila bo mialam bole koncowe ale dziecko niestety nie moglo wyjsc silami natury wiec wiem co to bole teraz jest gorzej a jestem 4miesiace po cesarce woda nie zeszla szok.a na wyjscie ze szpitala lekarz powiedzial do trzech razy sztuka moze bedzie dziewczynka noestety ale ja nie chce z tymi bolami,zarobkami w Polsce i KOLEJNA CESARKA ooo nieee jak,zapytalam to kolejna cesarka spokojnie odp no taka Pani natura wiec nara a prowadzil mnie w ciazy prywatanie w 5 6miesiacu ciazy gadal pod nosem ze obwod brzucha nie taki ze cos podejrzewa wyjechal,sobie na wakacje nie,mialam wizyt karty ciazy nie zalozyl brzuch pobolewal zle,sie czulam pojechalam w 9miesiacu coazy chwile przed terminem powiedzial hipotrofia plodu plod sie nie rozwija ale niech pani wroci,obowiazkowa za 4dni i co dziecko obwiazane pepowina bylo do cesarko brali mnie z obraczka makijazem a gdzie zawsze do cc trzeba miec oczy zmyte i nie miec bizuterii tak byla ciaza zagrozona i co sumienia nie mialam zeby,oskarzyc bo,ja nie z tych jak podejrzewal to mogl leczyc w brzuchu a nie,pod,nosem ja sie nie znam,po fakcie wyczytalam i na dodatek placilam kase chodzac do szpitala to jest Polska noc wiecej a jak bylam na doraznej z bolami kazali mi,isc do,niego na,kontrol z plynem co,zostal to co powiedzial ze czasu nie ma,i do tej pory glucho tylko,kasa kasa a zdrowie olewka.mam uraz wiez nawet jak bym,chciala ale i tak nie stac mnoe,na nastepne to chce kontakty cene znac zabiegu essure&#128522*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Aleksandra

Bardzo zależy mi na informacjach od kobiet, które zdecydowały się na Essure i wykonały zabieg w Czechach. Przymierzam się od pewnego czasu, ale nie mam pojęcia jak się zabrać do tego od strony praktycznej - na znamylekar.cz dr Kovar ma wpisany jedynie język czeski w znanych, co znacznie sprawę utrudnia. Czy ktoś się już z nim umawiał? W jakim języku? Czy da radę załatwić to nie znając czeskiego? Wiem, że na upartego można próbować komunikacji czesko-polskiej, ale co dobre w celach turystycznych i sklepach, nie koniecznie może być dobre dla zdrowia:) Teoretycznie mogłabym spróbować skombinować kogoś dwujęzycznego, ale raczej nie bezpośrednio na sam zabieg... Druga sprawa, że Polska jest pod tym wględem tak bardzo w tyle, że spuszczę zasłonę milczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Potrzebuje informacji gdzie mogę kupić *wkładki * ESSURE? Jestem z Polski. Zabieg mogę wykonać w Polsce w celach zdrowotnych, ale lekarz powiedział że muszę sama gdzieś to znaleźć. Wspomniał coś o Holandii. Niestety nikogo znajomego tam nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Aleksandro! Co pewien czas zaglądam na fora, na których bywało że zabierałem głos, głównie po to by sprawdzić, czy nie powypisywałem jakiś głupstw, a jeżeli coś takiego zdarzyło by się, żeby swe wpisy naprawić.I tak było tym razem. Widzę, że żadna kobieta nie odpowiedziała na twój apel, więc pozwolę sobie znowu zabrać głos. Zaznaczam, że nie mam żadnego interesu materialnego w propagowaniu tej nowej metody antykoncepcji, jedynie jako przeciwnik (choć nie fanatyczny) stosowania aborcji jako formy antykoncepcji, staram się trochę podpowiadać, zwłaszcza że żaden lekarz nie odważył się do tej pory zabrać głosu w tym temacie. Jeśli jesteś naprawdę zdecydowana, to musisz wykazać pewną determinację. Pamiętaj jednak, że jest to metoda NIEODWRACALNA, ale z drugiej strony, jeśli wszystko pójdzie planowo, daje 100% bezpłodność, bez stosowania jakiegokolwiek innego środka antykoncepcyjnego. Jeśli chcesz uzyskać pełną, fachową informację, to zapisz sobie pytania na kartce (np. procedura, dojazd - przeczytałem że klinika uruchomiła dowóz kobiet chcących przerwać ciążę busem z Warszawy i z powrotem - cena, terminy i inne), następnie zadzwoń do Ordinace GYNPRENATAL - kierunkowy +420 i dalej:596 828 656, lub komórka 603 262 176 i poproś o polskiego konsultanta w sprawie ambulantni sterilizace. Z nim domówisz szczegóły - w rejonach przygranicznych po obu stronach wielu mieszkańców jest dwujęzycznych, a w tej klinice pracuje również dr Magda Szewczyk - chyba Polka? W każdym razie odwagi, na pewno dogadasz się, w końcu to oni są dla ciebie! Rozmowa jeszcze do niczego cię nie zobowiązuje i decyzja należy wyłącznie do ciebie. Nie zapomnij zapytać się o kontrolę skuteczności zabiegu, która powinna odbyć się po 3 cyklach, i czy jej cena wliczona jest w cenę zabiegu. Kontrola nie jest inwazyjna, bo ogólnie mówiąc polega na wprowadzeniu do macicy kontrastu, a następnie prześwietlenia, by upewnić się, że blokady są szczelne. Jest to bardzo ważne, gdyż w przypadku niepełnej blokady zachodzi ryzyko ciąży pozamacicznej, a to już jest grożne nawet dla życia kobiety. Rozumiem, że to wszystko jest kłopotliwe i kosztowne, ale gdy już przez to przejdziesz będziesz spokojna i szczęśliwa, i będziesz korzystała z miłosnych radości bez lęków, do końca swych dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz, bowiem nastąpiło jakieś nieporozumienie. Wkładka essure nie jest tradycyjną wkładką domaciczną, powodującą uniemożliwienie zagnieżdżenia się zapłodnionego jajeczka w macicy. Jest to zatyczka składająca się z trzpienia powodującego szybki i znaczący przyrost tkanki, oraz owiniętej wokół niego sprężynki o ostrych krawędziach. Całość jest wielkości mniej-więcej zapałki. Zostaje ona wprowadzona przez lekarza naturalną drogą, t.zn. przez pochwę i szyjkę macicy do wnętrza macicy, przy pomocy specjalnego aplikatora, z mikrokamerką na końcu. Lekarz manipuluje urządzeniem obserwując aplikację na ekranie monitora. Kiedy zobaczy otworek w macicy przez który do niej dostaje się jajeczko z jajowodu, wprowadza do niego zatyczkę i zwalnia napiętą sprężynkę, Ta odwija się i wcina w ścianki macicy i jajowodu. Całość powtarza się w odniesieniu do drugiego otworku, po przeciwnej stronie macicy. Po 45 min do 1 godz lekarz sprawdza, czy wszystko poszło prawidłowo i zwalnia kobietę do domu. Teraz trzeba czekać najmniej 3 cykle, i w tym czasie powinien nastąpić taki przyrost tkanki, że otworki ulegają zarośnięciu - następuje trwała blokada. W tym czasie należy stosować nadal dawniej używane środki antykoncepcyjne. Przed ich porzuceniem należy udać się jeszcze raz do lekarza, aby ten sprawdził skuteczność blokady. Sprawdzenie to wykonuje się w ten sposób, że macicę wypełnia się płynnym kontrastem i przy użyciu aparatu rentgenowskiego stwierdza , czy kontrast z macicy nie przedostaje się do jajowodów. Na ogół, w 99% tak właśnie jest, gdyby jednak okazało się, że kobieta jest tym wyjątkowym przypadkiem, lekarz zadecyduje o dalszym postępowaniu. Zazwyczaj przedłuża się okres dodatkowej antykoncepcji, aż do pewności, że blokada jest całkowita. Wówczas możliwości spotkania się jajeczka z plemnikami jest całkowicie wykluczona - po prostu jajeczko nie dostaje się do macicy zatrzymane przez blokadę zatyczki, z drugiej zaś strony plemniki kręcą się bezskutecznie po macicy, nie dostając się do jajowodu.Tak więc jest to metoda właśnie uniemożliwiająca zapłodnienie, w odróżnieniu od tradycyjnej wkładki domacicznej (tzw. *spiralki*), która uniemożliwia zagnieżdżenie się zapłodnionej komórki jajowej w macicy. Przestrzegając okresu zarastania (min. 3 okresy) i w tym czasie używania poprzedniej antykoncepcji, oraz kontroli skuteczności ubezpłodnienia, nie spotka cię żadna przykra czy niebezpieczna niespodzianka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość Ala

Firma za wprowadzenie tego  produktu zapłaciła kolosalne odszkodowanie , bardzo wiele kobiet miało niebezpieczne powikłania po założeniu wkładki essure, polecam obejrzeć program „medyczne nadużycia” !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ wkładka jest częściowo wykonana ze stopuniklowo-tytanowego, u pacjentek z alergią na nikiel dochodziło do reakcji alergicznej. Kobiety najczęściej zgłaszały wysypkę, świąd i pokrzywkę.

Użytkowniczki wkładki miewały też znacznie poważniejsze problemy. Dokumentacja znajdująca się w posiadaniu FDA zawiera zgłoszenia o dolegliwościach bólowych, zaburzeniach krwawienia, perforacji jajowodów, perforacji macicy, ciąży ektopowej (pozamacicznej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.05.2012 o 22:02, Gość Maria napisał:

Andrzej, bardzo dobry opis metody. Ja sie zdecydowalam ostatnio (mieszkam w Stanach, zabieg jest legalny i polecany przez lekarzy, ubezpieczenie pokrywa wieksozsc kosztow). Zaluje, ze tak pozno: po latach jedzenia tabletek antykoncepcyjnych. Polecam.

Cóż za wprowadzanie ludzi w błąd!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ta metoda jest zagrożeniem życia w wielu przypadkach!!!!!!!!!!!!

Proszę zapoznać się z faktami :

 

Medyczne nadużycia

The Bleeding Edge

FILM DOSTĘPNY JEST NA STRONIE E-KINO.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.11.2015 o 20:40, Gość Andrzej napisał:

Witaj Aleksandro! Co pewien czas zaglądam na fora, na których bywało że zabierałem głos, głównie po to by sprawdzić, czy nie powypisywałem jakiś głupstw, a jeżeli coś takiego zdarzyło by się, żeby swe wpisy naprawić.I tak było tym razem. Widzę, że żadna kobieta nie odpowiedziała na twój apel, więc pozwolę sobie znowu zabrać głos. Zaznaczam, że nie mam żadnego interesu materialnego w propagowaniu tej nowej metody antykoncepcji, jedynie jako przeciwnik (choć nie fanatyczny) stosowania aborcji jako formy antykoncepcji, staram się trochę podpowiadać, zwłaszcza że żaden lekarz nie odważył się do tej pory zabrać głosu w tym temacie. Jeśli jesteś naprawdę zdecydowana, to musisz wykazać pewną determinację. Pamiętaj jednak, że jest to metoda NIEODWRACALNA, ale z drugiej strony, jeśli wszystko pójdzie planowo, daje 100% bezpłodność, bez stosowania jakiegokolwiek innego środka antykoncepcyjnego. Jeśli chcesz uzyskać pełną, fachową informację, to zapisz sobie pytania na kartce (np. procedura, dojazd - przeczytałem że klinika uruchomiła dowóz kobiet chcących przerwać ciążę busem z Warszawy i z powrotem - cena, terminy i inne), następnie zadzwoń do Ordinace GYNPRENATAL - kierunkowy +420 i dalej:596 828 656, lub komórka 603 262 176 i poproś o polskiego konsultanta w sprawie ambulantni sterilizace. Z nim domówisz szczegóły - w rejonach przygranicznych po obu stronach wielu mieszkańców jest dwujęzycznych, a w tej klinice pracuje również dr Magda Szewczyk - chyba Polka? W każdym razie odwagi, na pewno dogadasz się, w końcu to oni są dla ciebie! Rozmowa jeszcze do niczego cię nie zobowiązuje i decyzja należy wyłącznie do ciebie. Nie zapomnij zapytać się o kontrolę skuteczności zabiegu, która powinna odbyć się po 3 cyklach, i czy jej cena wliczona jest w cenę zabiegu. Kontrola nie jest inwazyjna, bo ogólnie mówiąc polega na wprowadzeniu do macicy kontrastu, a następnie prześwietlenia, by upewnić się, że blokady są szczelne. Jest to bardzo ważne, gdyż w przypadku niepełnej blokady zachodzi ryzyko ciąży pozamacicznej, a to już jest grożne nawet dla życia kobiety. Rozumiem, że to wszystko jest kłopotliwe i kosztowne, ale gdy już przez to przejdziesz będziesz spokojna i szczęśliwa, i będziesz korzystała z miłosnych radości bez lęków, do końca swych dni.

Przykro mi, ale to nie prawda. 

Proszę zapoznać sie z najnowszymi badaniami zawartymi w filmie dokumentalnym:

 

Ta metoda jest zagrożeniem życia w wielu przypadkach!!!!!!!!!!!!

 

dziesiątki tysięcy kobiet w USA od lat protestuke w celu zakazu wykonywania tego zabiegu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Medyczne nadużycia

The Bleeding Edge

FILM DOSTĘPNY JEST NA STRONIE E-KINO.PL lub gdziekolwiek indziej w internecie.

Zamin któraś z Was się zdecyduje koniecznie zapoznajcie się z faktami, bo możecie zmarnować sobie zdrowie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , jestem jedna z poszkodowanych przez Essure  , zalozyli mi w 2014 roku w hiszpani , alternatywa podwiazania jajnikow . 4 lata  koszmaru , bole  wszelkiego typu , jedno wielkie gowno ESSURE - przepraszam za zwrot ... dwa tygonie temu przez laparoskopie usuneli mi to swinstwo i od pierwszego dnia po operacji  zmiana w 100% .  Wycofany przez Komisje Lekow w tamtym roku , w Hiszpani 80000 kobiet ma Essure zalazone . 2000 na platformie  poszkodowanych . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sie nie moge doczekac na operacje by mi to badziewie wyciagneli, tragedia. w Anglii czeka sie na operacje wyciecia tego essure teraz przez ok 1 rok.  Wkladanie essure - w tydzien po pierwszej wizycie u doktorka, wyciagniecie tego E-hell zajmuje caly rok! 

 

Czy ktos wie czy w Polsce ktos to usuwa? Rok czekac w ciaglych bolach to jak powolne umieranie!

 

Ania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×