Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Treść białkowa, erytrocyty i pojedyncze tyreocyty w płacie tarczycy


Gość Ela z Białegostoku

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Ela z Białegostoku

Pierwszy raz u endokrynologa pojawiłam się w połowie października 2009roku* lekarz endokrynolog po zapoznaniu się z wynikami zawartości hormonów tarczycy -a podobno były wręcz podręcznikowe- zrobiła mi USG tarczycy na którym wyraźnie było widać unaczyniony guzek w prawym płacie. Oto rozpoznanie: gruczoł tarczowy dwypłatowy, normoechogeniczny z guzkiem hypoechogenicznym w płacie prawym przynaczyniowo o wym. 8,3 * 4,4mm* wskazano zrobienie BACC tarczycy (biopsję). Inne zalecenia - Euthyrox 75 N * chroroba Hashimoto* Wykonałam biopsję-wynik: w punkcie wskazanym przez radiologa - pł prawy - struma nodosa cum metaplasia oxyphilica. Następnie dalej ta sama dawka leku i kolejna wizyta USG, potwierdzający obecność guzka (nie zwiększył się). Kolejna biopsja ostatnio na początku listopada 2011 roku (wczesniej ciąża i karmienie - więc wykluczono wczesniejszą biopsję) dała wynik: w obrazie mikroskopowym aspiratów widoczne są: treść białkowa, erytrocyty i pojedyncze tyreocyty. Wskazane ponowne BACC. Mam już kolejną biopsję umówioną* PROSZĘ MI POWIEDZIEĆ CO TAK NA PRAWDĘ DLA MNIE OZNACZA ZWŁASZCZA TO OSTATNIE BADANIE Z BIOPSJI (bo lekarz wspomniała, ze jak wynik będzie podobny - to usuwamy płat tarczycy). Z góry serdecznie dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×