Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Operacyjne wyjęcie śrub po złamaniu kostki


Gość Konrad

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam dwukostkowe złamanie podudzia lewego, tydzień temu przeszłam operację wyjęcia śruby więzozrostu.Była to operacja przy narkozie,rozcięli na trzy szwy, wyjęli śrubę i już , byłam trzy dni w szpitalu, teraz tylko zmiana opatrunków i za dwa tygodnie zdejmą szwy.To w porównaniu ze złamaniem i pierwszą operacją było jak pobyt w sanatorium. Jeśli wyjmuja zespolenie to pewnie jest zrost i dlatego można wyjąć, wtedy nie wkłada się już w gips-tylko wtedy w gips jak przeszkadza zespolenie a nie ma zrostu, wszystko w takich przypadkach zależy od tego czy zrost jest czy nie. Życzę powodzenia:)pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj miałam operację wyciągnięcia śruby z więzozrostu , 8 tyg. po operacji złamanej kostki. Po przyjście do centrum medycznego pielęgniarka podaje strój operacyjny do przebrania i zakłada wenflon poprzez który wprowadza antybiotyk. Oczekuję ok 1 godz na wejście do sali operacyjnej, w tym czasie rozmawiam z innymi pacjentami którzy mają zabiegi przede mną. Cały mój pobyt na sali operacyjnej trwał z 10 min - 15 min. Na stole operacyjnym lekarz umył i zdezynfekował nogę , wbił zastrzyk w rejon kostki co znieczuliło ten rejon. Następnie wyciągnął śrubę w przeciągu chyba 1 min, wykręcił . Lekko zabolało w momencie o którym uprzedził. Następnie zaszył otworek przez który wyciągnął śrubę - 2 szwy co nie boli. Potem kilka żartów i propozycja aby podnieść się z leżącej pozycji. Czy zawraca mi się w głowie - nie , więc schodzę ze stołu w czym mi pomagają. Wychodzę z sali operacyjnej samodzielnie ( o kulach) i dziękuję za zabieg. Przebieram się w szatni w swoje ubrania i do domu , w towarzystwie męża. Ani wczoraj ani dziś nie potrzebowałam nic przeciwbólowego. Tak to było w moim przypadku, czego życzę innym równie wystraszonym pacjentom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani Tereso, identycznie wyglądało to u mnie. Ale jak dziś, po miesiącu, u Pani? Jak się Pani rehabilituje? Wczoraj wyciągali główną śrubę, za dwa tygodnie zaczynam dwutygodniową rehab.i potem na wizytę kontrolną u lekarza prowadzącego, mam nadzieję wrócę do sprawności i wrócę też do pracy. A Pani? Będę wdzięczna za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×