Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Uraz przy uszkodzonym stożku rotatorów


Gość Jaga

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam zdiagnozowane uszkodzenie stożka rotatorów (opis rezonansu: Zerwanie przyczepu ścięgna mięśnia podgrzebieniowego z retrakcją ścięgna. Naderwanie włókien ścięgna mięśnia nadgrzebieniowego w odcinku 20mm proksymalnie w stosunku do guzka większego głowy kości ramiennej z obecnością zmian obrzękowych ścięgna. Szczelina pęknięcia w obrębie części włóknistej obrąbka stawowego od strony przednio-górnej z obecnością płynu w kaletce podkruczej. Płyn w pochewce ścięgna głowy długiej mięśnia dwugłowego ramienia z prawidłowym przebiegiem ścięgna. Rozwarstwienie włókien więzadła kruczo-ramiennego w okolicy wyrostka kruczego łopatki). Wiem że jedynym sposobem leczenia jest operacja. Mam jednak dodatkowy problem. Otóż parę dni temu podczas zdejmowania dosyć obcisłej bluzy przez głowę, gdy pociągnęłam ją mocniej poczułam jakby to ramię mi się wysunęło ze stawu a potem wrociło na miejsce. Toważyszył temu ból oraz takie jakby chrupnięcie. Od tego czasu bark bardziej boli (ale nie bardzo mocno i w innych miejscach niż do tej pory - wzdłuż obojczyka, pod pachą i trochę biceps) a co gorsza czuję, że dochodzi do małych dyslokacji. Dzieje się to dosyć często, nawet przy chodzeniu czy wykonywaniu prostych codziennych czynności. Mam też wrażenie jakby ta ręka była jakby zmęczona, jakbym wykonywała nią wiele ćwiczeń. Czy mogło dojść do dodatkwego uszkodzenia? Czy to tylko naciągnięcie jakiś mięśni? Powinnam iść do lekarza czy wystarczy zastosować może jakiś stabilizator? Jeśli tak to jaki? Bardzo proszę o odpowiedź. Mam 27 lat i jest osobą czynną zawodowo,a moja praca wiąże się z dużą ilością pracy manualnej, choć nie jest to praca fizyczna. Z góry dziękuję za odpowedź i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×