Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból i drętwienie ręki po usunięciu pęcherzyka żółciowego


Gość RaV

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Piszę tu ponieważ nie znalazłem nigdzie podobnego problemu jak ten z którym mam do czynienia. Moja dziewczyna miała operację wycięcia woreczka żółciowego (ma bliznę pod pępkiem, po prawej stronie brzucha i pod mostkiem) wydaje mi się że metodą Laparoskopową, ponieważ trochę poczytałem już o niej w internecie. 1 września bieżącego roku wyszła ze szpitala i oto co się dzieje: 1.ból całego ramienia prawego od barku po nadgarstek, boli ja strasznie zwłaszcza kiedy coś nią robi. 2.Ręka drętwieje, jest zimna i bywa że zupełnie traci w niej czucie 3.Dosyć często zdarza się, że boli ją miejsce w którym kiedyś był owy woreczek Była już u kilku lekarzy i na badaniu w szpitalu oczywiście nikt nic nie wie, badania idealne. Lekarz ortopeda stwierdził że prawdopodobnie została źle ułożona do operacji lub szarpnięta i nastąpiło naruszenie kręgu szyjnego lub któregoś z okolicznych nerwów. Skierował ją na rehabilitację (laser, prądy z ketonal żelem i jeszcze jeden zabieg, którego nie umiem sobie teraz przypomnieć) Efekt był taki że narobili jej tylko większego bólu. Wszyscy rozkładają ręce i twierdzą że operacja przebiegła dobrze. Wiec dlaczego boli??? Dodam jeszcze, że wspomniana pacjentka ma wrodzoną wadę serca, nikt nie potrafi jej powiedzieć jaką, ale ma. Z tego powodu czasem odczuwa silne bóle po lewej stronie klatki piersiowej. W szpitalu bali się podawać jej narkozę, ale podali i podobno jak na osobę ze słabym sercem dobrze ją zniosła. Szpital w którym odbyła się operacja ma nie najlepsza opinię, więc ja osobiście obawiam się błędu lekarza. Bardzo proszę o pomoc, strasznie martwię się o nią, widzę czasem jak cierpi zwłaszcza chodzi mi o rękę bo ta boli praktycznie 24 godziny na dobę. Czasem lekko ją masuję w okolicy obojczyka i łopatki, wtedy ból się zmniejsza, żadne przeciwbólowe leki nie działają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. moim zdaniem nie pozostalo nic innego jak zgłosic sie do dobrego i za pewne drogiego fizjoterapeuty ktory raczej bedzie w stanie wyeliminowac problem lub zmniejszyc jego nasilenie( glownie chodzi mi o bol od kregoslupowy ktory promieniuje na cala konczyne gorna)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×