Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Bóle nadgarstka przy ganglionie


Gość Rafał

Rekomendowane odpowiedzi

Pisze iż mam problem z nadgarstkami. Po zgięciu dłoni do środka występuję mały guzek ( bodajże ganglion) u prawej ręki większy. Byłem rok temu u ortopedy i dostałem zastrzyki w te guzki i oczywiście zakaz ćwiczenia lub jakiegokolwiek nadwyrężania nadgarstka przez 6miesięcy. Dr powiedział że jak ból będzie nadal to czeka mnie zabieg. Oczywiście dostosowałem się do zaleceń- co dla mnie nie było korzystne. I mam pytanie gdyż nadal odczuwam bóle takie że nie mogę zrobić pompki, oprzeć się. Zawsze podpieram się na pięściach bo tak nie boli. Czy po takim zabiegu czy będę mógł wrócić do swoich zainteresowań- a mianowicie ćwiczenie na siłowni, oraz wykonywanie figur akrobatycznych (fiflaki, gwiazy itp.) czy już jest nie niemożliwe wrócenia do tego typu aktywności?. Dodam jeszcze iż nawet przy mocnym wymachu rąk do góry odczuwam ból w nadgarstkach a także przy odruchu podparcia się podczas upadku. A może to nie wina ganglionu tylko jakiegoś innego schorzenia? Jakie badania mogę wykonać aby stwierdzono z jakiego powodu to może być, jakieś prześwietlenie, usg? Z góry dziękuje za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×