Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Postępujące drętwienie nóg przy zmianach w kręgosłupie


Gość Jer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Państwa! Mam ponad 50lat i problemy z drętwiejącymi nogami, w miejscu w którym drętwieją tracę czucie, dlatego licze na Państwa pomoc. Do rzeczy - problem występuje od 6-7 lat i niestety postępuje. Na początku tj 6-7 lat temu drętwiały tylko palce, doszło do aktualnego momentu kiedy to noga lewa drętwieje od stopy do kolana, natomiast w nodze prawej drętwieje stopa. W takiej sytuacji lekarz skierował mnie na badanie CT kręgosłupa, które wykazało: *Badanie wykonano aparatem SIEMENS Emotion 16 w akwizycji spiralnej. Wykonano reformacje płaszczyznowe w zakresie przestrzeni m-kręgowych. Badanie w zakresie L1 do kości krzyżowej. Zniesiona fizjologiczna lordoza lędzwiowa. Wysokość trzonów kręgów zachowana. Umiarkowane zmiany zwyrodnieniowo-wytwórze na krawędziach trzonów kręgów. L2/L3: Umiarkowanego stopnia uogólnione uwypuklenie krążka m/kręgowego z uciskiem na worek oponowy. Kanał kręgowy i otwory m/kręgowe bez cech stenozy. L3/L4, L4/L5: Duże uogólnione uwypuklenie krążka m-kręgowego ze znacznym uciskiem na worek oponowy o korzenie nerwowe. Zwężenie kanału kręgowego w wym. poprzecznym na wys. stawów m/kręgowych do 11 mm. Obustronne znaczne dysko- i osteogenne zwężenie otworów m-kręgowych. L5/S1: Znaczne obniżenie przestrzeni m-kręgowej. Destrukcja krążka m-kręgowego z obecnością objawu vacuum. Duże, asymetryczne - z przewagą strony lewej uwypuklenia krążka m-kręgowego z umiarkowanym uciskiem na worek oponowy i prawy korzeń nerwowy oraz dużym uciskiem na lewy korzeń nerwowy. Kanał kręgowy bez cech stenozy. Obustronna stenoza dysko- i osteogenna otworów m-kręgowych. Niewielkie zmiany zwyrodnieniowe stawów m-kręgowych.* Po badaniu zostałem skierowany przez lekarza neurochirurga na operację kręgosłupa i teraz dręczy mnie pytanie na czym miałaby polegac taka operacja (niestety tego się nie dowiedziałem). Jakie sa możliwości wykonania takiej operacji i czy warto się na nią decydowac biorąc pod uwagę jej przewidywalność i ryzyko. Bardzo prosze o pomoc oraz opinie w tym temacie. Bedę bardzo wdzieczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×