Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Chodzenie po laparoskopii pęcherzyka żółciowego


Gość Katarzyna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, już wkrótce mam mieć laparoskopię woreczka żółciowego. Niestety na tydzień po zabiegu moja klasa jedzie na wycieczkę 3 dniową do Krakowa. Czy będę mogła na nią pojechać, jeśli operacja obędzie się bez żadnych powikłań, a wszystko się ładnie zagoi? Dodam, że na wycieczce nie będzie nic, co będzie wymagało wielkiej aktywności fizycznej, jedynie chodzenie, a i tego niezbyt dużo, bo miejsce zamieszkania akurat między kazimierzem a rynkiem. Chcę tylko wiedzieć, czy to chodzenie mi nie poszkodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tydzien liczac od dnia operacji ? Chyba tak,bo przeciez nie wiesz kiedy ze szpitala wyjdziesz...Ja sobie tego nie wyobrazam,zeby jechac na wycieczke.Po laparoskopi w szpitalu lezalam 6 dni.Pozniej jak bylam juz w domu to tez jeszcze bylam bardzo slaba.Po kilku dniach dopiero wyszlam na spacer kolo bloku.Tydzien po operacji to na zdjecie szwow pojdziesz .Chodzenie nie szkodzi,lekarze nawet zalecaja chodzic po operacji ale za to nie wskazana jest jazda samochodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy lekka goraczka i w czwartek nie wyjdziesz.Zreszta na to pytanie nie da sie odpowiedziec.Bo nikt nie wie jak sie bedziesz czula.Dla mnie to jednak malo odpowiedzialna decyzja jechac na wycieczke...a jak sie tam zle poczujesz...? w Krakowie jednak jest troche chodzenia i nawet zdrowy czlowiek sie zmeczy.Ja bym nie jechala,ale to Twoja decyzja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mam takie pytanko - jestem 8 dzień po laparoskopii, ale nie podoba mi się rana na pępku - mam wrażenie, że wdało się małe zakażenie. Pielęgniarki je widziały i mówiły, że tak może być i żebym przemywała to czymś i smarowała maścią. Kupiłam więc Rivanol, smaruję ją tym i później smaruję detromecyną. Ale czy mam tę rankę czymś zaklejać, czy lepiej żeby miała powietrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×