Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zmiany skórne na żołędzi penisa


Gość xXx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Moja przygoda ze zmianami skórnymi zaczęła się około 6 lat temu. Podczas antybiotykoterapii, która trwała dość długo tzn. jakieś 2 miesiące wdało mi się zakażenie na żołędzi. Lekarz dermatolog-wenerolog przepisal mi masc primafucort po ktorej stan sie pogorszyl a nastepnie znow antybiotyk żeby odwrocic skutki dziala primafucortu. I o tamtej pory moja przygoda ciagnie sie do dzis dnia. Byłem już u wielu lekarzy specjalistów dermatologów,wenerologów, urologów i androloga i każdy twierdzi, że tam wszystko jest OK. Dostałem mase masci i lekow takich jak : Ketokonazol, Tetralysal, Orungal, Triderm, Clotrimazolum, Primafucort, Protopic. Jednak moim zdaniem tak nie powinien wygladac naskorek na zoledzi wiec uparlem sie zeby zrobic wymaz z napletka i cewki moczowej. Po badaniach wyszło, że mam bakterie enterococcus faecalis grupa D HLAR przyrost +++. Mój aktualny lekarz powiedział, że to nie jest przyczyną tych zmian na skórze i też zapewnia mnie, że wszystko tam jest ok i że tej bakterii można nie leczyć ale skoro chce przepisał mi wg. antybiogramu Amoksiklav i masc Fucidin i kazal stosować przez 7 dni to i to. Nie wiem już sam ręce mi opadają. Lekarze mówią, że skóra wygląda dobrze i nie ma żadnej patologii w tym miejscu. Sam już nie wiem czy za bardzo wbiłem sobie do głowy tą *chorobe skórna* czy rzeczywiscie nic tam nie ma. Miałem także dolegliwosci takie jak bol jąder, głowki penisa i pieczenie podczas oddawania moczu. Urolog stwierdzil zapalenie gruczolu krokowego przepisal mi Tarivid 200 i jak narazie jest ok tylko ten bol w żoledzi pozostal co jakis czas czuje taki *pulsacyjny* bol. Prosze o odpowiedź. Daje link do zdjecia mojej żółędzi. http://imageshack.us/g/832/20110911005.jpg/ http://imageshack.us/photo/my-images/714/20110911007.jpg/ Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłopy, też tak mam. Mi też te zmiany pojawiły się po antybiotykoterapii. Mój lekarz twierdzi, że to grzyb i kazał mi stosować Borasol (w aptece bez recepty). Po 2 tygodniach chyba mogę powiedzieć, że jest niewielka poprawa. Sam już nie wiem co mam robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja stosowałem rózne leki łącznie z pimafucortem i nie bylo poprawy zacząłem sie leczyć sam zaparzałem w szklance wody 2torebki rumianku i 1 nagietka a potem 3x na dobę moczyłem penisa i tak przez 7 dni i wszystko wrócilo do normy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość primafucort zła maść

Zdjęć nie idzie obejrzeć. Po otarciu miałem: Macminor - po nim zszedł naskórek pojawiło się chyba uczulenie zaciemniło oobraz, Primafucort - jeszcze gorzej, Protopic - pojawiłł się rumień, po dłuższej przerwie nie ustąpił ginekolog przepisał Metranidzol rumiń ustapił pozostały przebarwienia żyłki jakieś uczulenie. Powiem ze ginekolog bardo krytycznie sie wypowiadał o pimafucorcie a o protopicu jeszcze gorzej. Należy unikac tych maści. Obecnie majac więcej wiedzy nigdy bym się nie leczył takimi maściami. Wolał bym mieć grzybicę. Problem trwa dwa lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy udało się Wam wyleczyć. Od 4 miesięcy mam dziwne czerwone krostki, które pojawiły sie po długiej antybiotykoterapii. Towarzyszy temu świad i pieczenie. Tony maści i nic nie pomaga. Co robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×