Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Krwiak po usunięciu tłuszczaka z okolicy łopatki


Gość zfieszak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, moja mama 19.07.2011 przeszła zabieg usunięcia tłuszczaka z okolicy łopatkowej lewej - o wymiarach 9,5x7,0x2cm . Blizna jest dość duża, ale zagojona, okolica nie jest zaróżowiona ani ciepła. Jednak od tego czasu mamę niepokoi płyn zbierający się w miejscu dawnego tłuszczaka - po dotknięciu tego miejsca *pływał* pod skórą. Lekarz zalecił tylko ciepłe okłady. 05.09 mama zrobiła USG i w rozpoznaniu napisano, że widoczny jest pasmowaty zbiornik płynu, w nawiasie *krwiak po zabiegu*. Ostatnio to miejsce zaczęło jakby twardnieć, już się tak nie rozlewa, ale w niektórych miejscach (szczególnie bliżej końców szwu) mama odczuwa przy dotyku ból. Miejsce to jest wybrzuszone tak jak przed usunięciem tłuszczaka, choć brak zmian koloru skóry. Interesuje mnie, czy taki krwiak wchłonie się samoczynnie czy można mu jakoś pomóc? Zastanawiam się czy płyn nie powinien zostać w jakiś sposób ściągnięty? Zależy mi na zdrowiu i komforcie mojej mamy, więc proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbiera się płyn. Miałam to samo po usunięciu tluszaka. W takim przypadku pielęgniarka na wizycie kontrolnej ściąga to strzykawką. Każde wrażenie przelewania pod skórą w miejscu po operacji to właśnie zbierające się płyny ustrojowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×