Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Krwiak na mosznie i brak czucia skóry penisa po operacji przepukliny pachwinowej


Gość Marek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dwanaście dni temu miałem przeprowadzoną operacje na przepukline pachwinową prawostronną, metodą Lichtensteina (siatka), znieczulenie podpajęczynówkowe. Wszystko było ok, po wyjściu ze szpitala zauważyłem krwiaka na mosznie. Zacząłem smarować maścią Lioton 1000. Jest z nim coraz lepiej, tak mi się wydaje, zmienia kolor na bardziej czerwony. Ale nie to jest problemem. Dwa dni temu, budząc się rano, miałem erekcję. Poczułem dziwne uczucie, jakby penis się skórczył z zimna i erekcja minęła. Od tamtej pory nie czuje skóry penisa ( przy dotyku nie czuję, ale np przy uszczypnięciu czuje ból ). Moje pytanie brzmi: Czy tego typu krwiak jest rzeczą normalną po tego typu operacjach? Co się dzieje ze skórą na penisie? Czy jakieś nerwy zostały uszkodzone? Czy samoistnie przejdzie mi ten brak czucia? Powinienem udać się do urologa/chirurga? Dziękuje za odpowiedź, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem operacje coś ponad 3 tygodnie temu. W innym wątku przeczytałem, że taki brak czucia się zdarzą bo uszkodzone mogły zostać jakieś nerwy, ale dotyczą one jedynie skóry i nie mają wpływu na działanie wacława ani jąder, powinno to minąć, jak by nie patrzeć trochę cię pocięli. Krwiak się wchłonie, to nie jest wielki kłopot i występuje dosyć często, ja akurat nie miałem mimo, że przepuklina była dość pokaźna. Nie rozumiem tylko jak miałeś erekcje przy skurczonym penisie. Mi przed operacja i chwile po penis właśnie się tak kurczył, teraz po tym czasie wraca wszystko do normy i do prawidłowej wielkości. Więc uważam, że ten brak czucia to uszkodzone nerwy i to minie. Dla pewności możesz pójść do chirurga, w niczym to nie zaszkodzi a będziesz spokojny. Sądzę, że nie ma powodu do niepokoju ale nie jestem lekarzem, chirurg rozwieje wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedź, może źle opisałem tę erekcję. Była erekcja -* erekcja minęła -* penis skórczył się jakby z zimna. Dzisiaj rano obudziłem się z erekcją, było wszystko ok, tylko nie czułem skóry. Przypomniało mi się, że jakiś tydzień - dwa tygodnie przed operacją, swędziała mnie skóra przy jądrach i na udach. Smarowałem przez pare dni maścią Clotrimazolum i przestało swędzieć. Poczekam co napisze tu chirurg ponieważ w moim mieście ciężko jest się dostać do chirurga. Z urologiem/dermatologiem to już masakra, więc mam nadzieje że to nic poważnego, czekam na odpowiedź :). Pozdrawian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×