Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Powiększenie worka mosznowego po operacji przepukliny pachwinowej


Gość Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, dwa miesiące temu miałem wykonaną operację na przepuklinę pachwinową prawostronną schodzącą do moszny. Mam wszczepioną siatkę. Do tej pory nie miałem żadnych problemów, czy powikłań. Niedawno jednak zauważyłem, że worek mosznowy prawego jądra jest delikatnie większy. Zauważyłem to po dwóch dniach noszenia bokserek. Wcześniej nosiłem normalną, zalecaną bieliznę. Nie dźwigałem nic ciężkiego, jednak żyłem dość normalnie (zakupy, plecak, czy torba podróżna na kółkach). Wiem, że istnieje prawdopodobieństwo nawrotu przepukliny, dlatego chciałbym zasięgnąć Pana opinii oraz poradzić się czy konieczna w tym przypadku jest wizyta u lekarza. Nie wiem czy ma to jakieś powiązanie, ale ostatnio mam małe problemy z wypróżnianiem się. Chciałbym podziękować za prowadzenie tego forum, ponieważ dzięki niemu szybko wykryłem u siebie przepuklinę, zobaczyłem czym tak naprawdę jest i od razu zdecydowałem się na zabieg. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że po 3 dniach noszenia obcisłej bielizny, opuchlizna (bo tak to później wyglądało) wyraźnie zeszła. Mimo to prawe jądro jest trochę niżej. Dzisiaj zaobserwowałem małe zgrubienie przy łączeniu się moszny i pachwiny po prawej stronie. Wydaje mi się, że przez to prawe jądro jest niżej. Byłem u chirurga, który mówił mi, że nic się nie dzieje, że jest to normalne. Być może miał rację, ale mimo to idę jutro po skierowanie do urologa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×